Travelovo

Ciekawe kierunki i miejsca które warto odwiedzić?

Travelovo
Miejsca

Wycieczka szkolna do Warszawy

Chyba każdy z nas pamięta nudne wycieczki szkolne… Tak, macie rację, te czasy już minęły! Wycieczka szkolna do Warszawy może i powinna być fantastyczną przygodą, która uczy i rozwija przez zabawę. Niżej przedstawiamy kilka miejsc, które możecie zwiedzić z Waszymi podopiecznymi w ciągu jednego dnia, oczywiście z przerwami na posiłki. Pamiętajcie, że głodny turysta, to niezadowolony turysta ;). Historia? Geografia? Fizyka? Sport? Zwiedzanie Warszawy może być dedykowane przeróżnym dziedzinom!

Przewodnik po Warszawie – stolica oczami małego sportowca

Wychowanie i edukacja przez sport? Doskonałym pomysłem na wycieczkę szkolną może być zwiedzanie PGE Narodowego. Obiekt wybudowano w miejscu Stadionu Dziesięciolecia z okazji Euro 2012. W tej chwili jest sportową wizytówką Warszawy. Dodajmy, że oferta zwiedzania obejmuje specjalną trasę dla dzieci do 6 roku życia! Podczas wycieczki „trasą przedszkolaka” maluchy mogą zajrzeć do szatni piłkarzy, wcielić się w swoich idoli i wziąć udział w meczu, a także udać się na poszukiwanie skarbów ukrytych na trybunach stadionu. Wszystko odbywa się oczywiście pod czujnym okiem przewodników-animatorów.

Starszym klasom polecamy „trasę piłkarza”. Program zwiedzania również obejmuje szatnię, trybuny, płytę stadionu, a dodatkowo, czego nie przewidziano w programie „trasy przedszkolaka”, Centrum Medialne!

Bilety można zakupić online na stronie PGE. Za bilet ulgowy dla dziecka w wieku szkolnym zapłacimy 13 zł, a za normalny 20 zł.

A może by tak cofnąć się w czasie?

Wszystkich młodych naukowców zapraszamy do Oceanarium 3D, które znajduje się na terenie stadionu. Każdy gatunek ma swoje własny pomieszczenie, w którym możemy obejrzeć o nim film. Może w szkole lekcje przyrody bywają nudne, ale na pewno nie tu! Czas zaprzyjaźnić się z Dunkleosteusem, Plezjozaurem, czy Protostegiem i zobaczyć, jak wyglądało ich prehistoryczne życie.

Ceny biletów wahają się od 17 zł za ulgowy do 20 zł za normalny (dostępne także bilety grupowe).
Dostojnym krokiem zwiedzamy Warszawę – stolicę, czyli czas na Zamek Królewski!

Proponowaliśmy już wyżej podróż do czasów prehistorycznych. Czas na wyprawę w nieco bliższą przeszłość! Dzieci w wieku od 5 do 8 lat będą zachwycone warsztatami edukacyjnymi, podczas których dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o historii Polski, równocześnie znakomicie się bawiąc.

Pierwsza propozycja to warsztaty pt. „W bawialni księcia Pepi” obejmujące również zajęcia plastyczne. Koszt wynosi 150 zł za grupę ok. 25-osobową. Głównym bohaterem spotkania jest książę Józef Poniatowski, który rezydował w Pałacu pod Blachą. Dzieci poznają bliżej tą wyjątkową postać, dowiedzą się, kim był i z czego zasłynął bratanek króla Stanisława Augusta, zgłębią również tajemnicę „przepowiedni księcia Józefa”. W programie zajęć także zwiedzanie apartamentu w pałacu Pod Blachą i spektakl „Strzeż się sroki”.

Na warsztatach „Stoliczku nakryj się” młodzi adepci historii zapoznają się ze zwyczajami panującymi w Zamku podczas posiłków. Dowiedzą się m. in., co jadali polscy królowie oraz w jakich naczyniach podawano wszystkie te wspaniałe przysmaki. Co więcej, każdy uczestnik będzie mógł ulepić swoje własne naczynie i po zajęciach zabrać je ze sobą do domu!

Wycieczka szkolna do Warszawy to również okazja, aby spędzić trochę czasu w „Zwierzyńcu Króla Jego Mości” po zapoznaniu i znalezieniu wszystkich zwierząt ukrytych we wnętrzach Zamku, uczestnicy będą mogli ulepić zwierzę, które najbardziej przypadło im do gustu i oczywiście zabrać figurkę ze sobą do domu (prace plastyczne w glinie są wypalane!). Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 15 zł od osoby.

Dla starszych dzieci (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum) propozycji warsztatów jest jeszcze więcej, wśród nich m.in.: „Mit, baśń, legenda, bajka”, „świat islamu”, „królewskie stroje”, „Prosto spod prasy” itd. Dodatkowo dzieci mogą uczestniczyć w lekcjach muzealnych – 150 zł od klasy, przedstawieniach teatralnych – 15 zł od osoby (w połączeniu z lekcją muzealną). Dla dzieci ze szkół podstawowych przygotowano również zabawy plastyczne – 160 zł od klasy.
Wycieczka szkolna do Warszawy – Centrum Nauki Kopernik

Centrum pomyślało o wszystkim i przygotowało ofertę dla każdego typu szkół! Mali odkrywcy w wieku przedszkolnym mogą bawić się i uczyć na ekspozycji „Przestrzeń galerii Bzzz”. W przypadku klas 0-3 idealnie sprawdzi się „Teatr robotyczny”, a klas 4-6 „Majsternia”. Dzieci i młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do samodzielnego zwiedzania wystaw i eksperymentowania lub na specjalne warsztaty, takie jak: „wyścig z pragnieniem” czy „wodne anomalie”. Bilety do Centrum Nauki Kopernik dostępne są w cenach: 18 zł za ulgowy i 27 za normalny.