Travelovo

Ciekawe kierunki i miejsca które warto odwiedzić?

Travelovo
Miejsca

Szczyrk – miejsce idealne na spędzenie Świąt w górach

Święta Bożego Narodzenia – okres przepełniony miłością i magią -czas, kiedy można odpocząć, zastanowić się nad minionym rokiem i powziąć plany na następny. Kojarzony głównie z ubieraniem świątecznego drzewka, lepieniem pierogów, zapachem czerwonego barszczu i wspólnym kolędowaniem. Czy spędzanie Bożego Narodzenia poza domem odbiera urokliwości tej porze roku?

Święta w górach

Spędzenie świąt Bożego Narodzenia w ośrodkach górskich może nadać im nowego znaczenia. Bycie poza domem nie musi oznaczać odejścia od tradycji, ale nadanie jej nowego charakteru. Wigilię nadal możemy spędzić w gronie najbliższych, zasiadając wspólnie przy jednym stole, dzieląc się opłatkiem i podśpiewując. Większość ośrodków górskich proponuje także alternatywne rozwiązania, między innymi kuligi z pochodniami i ogniskiem bądź spożycie kolacji przy akompaniamencie góralskiej kapeli. Następnego dnia można zażyć nieco sportu udając się na stok i wykorzystać mroźną pogodę by spalić kilokalorie spożyte poprzedniego wieczora.

Szczyrk – miejsce idealne na spędzenie Świąt

Czym wyróżnia się to miejsce? Szczyrk to malownicza miejscowość oddalona od zgiełku wielkich miast, położona na południe od Bielska-Białej. Jest miejscem idealnym dla rodzin liczących na odetchnięcie od codziennych problemów, ale sprawdzi się także w przypadku ludzi pragnących mocnych wrażeń i aktywnego sposobu na spędzenie czasu. Atrakcji jest wiele – każdy znajdzie coś dla siebie – zwiedzanie magicznego kościoła św. Jakuba Apostoła, galeria sztuki dla miłośników kultury oraz wyciąg narciarski dla fanów zimowego szaleństwa, a widoki gór pozostaną w pamięci jeszcze na długo.

Przy hotelach często znajdują się: baseny, korty tenisowe, boiska sportowe i wiele innych atrakcji.