Travelovo

Ciekawe kierunki i miejsca które warto odwiedzić?

Travelovo
Pozostałe

Ciekawostki podróżnicze z humorem

Czy słyszałeś już o Wesołym Wieżowcu, który od 2012 roku podróżuje po całym świecie? Poznaj najmniejszego i zarazem najbardziej uśmiechniętego globtrotera!

Wesoły Wieżowiec

ciekawostki podroze Auckland Nowa ZelandiaWciąż gdzieś podróżuje. Jednego dnia jest w USA, nazajutrz w Japonii, zaraz potem odwiedza Niemcy albo Hongkong. Nazywa się Wesoły Wieżowiec, ale ma też angielskojęzyczną nazwę: Happy Skyscraper.

Był w kilkuset miejscach świata, odwiedził kilkadziesiąt krajów i ma tylko kilkanaście centymetrów wzrostu. Jedni podczas podróży co chwile robią sobie selfie. On zawsze jest uśmiechnięty, wiec z uśmiechem pozuje do kolejnych zdjęć.

Ciekawostki z humorem: Sadurski.com

Kim jest uśmiechnięty podróżnik?

Marmaris Turcja podroze ciekawostkiChoć jest wciąż dużo ludzi, którzy o nim nie słyszeli, stał się gwiazdą. Odwiedzał telewizyjne programy i udzielał wywiadów w różnych językach, choć prawdę mówiąc robił to za niego jego „tatuś” oraz inne osoby z różnych części świata, które zaangażowały się w ten zwariowany projekt. W coś, co sprawia, że ludzie uśmiechają się częściej, niż gdyby JEGO nie było.

Wesoły Wieżowiec, to przenośna siedziba najbardziej wesołej organizacji świata – Partii Dobrego Humoru (po angielsku: Good Humor Party). Także jej symbol, który sławi partię oraz rozwesela ludzi na całym świecie. Ta międzynarodowa partia powstała w Polsce 20 lat temu, w 2001 roku. Jej składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie. Dla osób pogodnych, optymistów pozytywnie nastawionych do życia, ta składka jest symboliczna!

Skąd nazwa Wesoły Wieżowiec?

Cofnijmy się do chwili jego narodzin, do października 2012. Grupa znajomych pod nowojorskim Chrysler Building organizuje krótki happening. Fotografują pudełko po paście do zębów z dorysowanymi okienkami i uśmiechem. Skoro w Nowym Jorku wciąż stawiane są coraz wyższe wieżowce i wszyscy je fotografują, dlaczego nikt nie wpadł dotąd na pomysł, aby postawić tu najmniejszego wieżowca świata? Trzeba było to zmienić.

Uśmiechnięty podróżnik poznaje świat

Wkrótce dzięki mediom społecznościowym pomysł podchwycili inni. Zwariowana idea rozweselania innych spodobała się. Zaczęły zgłaszać się osoby mieszkające w różnych krajach świata albo właśnie wybierające się w daleką podróż. Wesoły Wieżowiec poznawał wraz z nimi kolejne kraje i miejsca.

Był fotografowany przed parlamentami, stadionami, mostami, zamkami, wulkanami. Odwiedził setki miejsc, o których marzy wielu turystów i podróżników. Jedno jest pewne: to nie żaden Photoshop, Wesoły Wieżowiec naprawdę wszystkie te miejsca odwiedził.

Ciekawostki, humor i dowcipy

Jeśli doczytałeś ten tekst do końca oznacza to, że lubisz się śmiać. Dla takich właśnie osób powstały poniższe serwisy internetowe, na które zapraszamy.

1) Ciekawostki, humor i podróże: Sadurski.com.
2) Anegdoty i ciekawostki: Anegdoty.pl.
3) Dowcipy: DobryHumor.pl.
4) Karykatury: Karykatury.com.