Travelovo

Ciekawe kierunki i miejsca które warto odwiedzić?

Travelovo
Uncategorized

Szlaki turystyczne Mielna

Mielno to duża wieś położona nad Bałtykiem i jeziorem Jamno, na Wybrzeżu Słowińskim. W lokalnej gospodarce dominuje funkcja turystyczna wraz z dynamicznie rozwijającą się bazą na potrzeby obsługi ruchu turystycznego. Dzięki temu Mielno może pochwalić się bogatym asortymentem obiektów noclegowych, których aktualne oferty dostępne są na portalu meteor-turystyka.pl. Można wybierać pośród hoteli, moteli, licznych pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych i kolonijnych, kempingów, pól namiotowych, kwater prywatnych i gospodarstw agroturystycznych.

Aktywne formy spędzania czasu

Walory turystyczne Mielna służą nie tylko turystyce wypoczynkowej, ale sprzyjają także rozwojowi aktywnych form spędzania czasu m.in. wycieczek pieszych i rowerowych. Mielno posiada bogatą historię różnych sportów.
Dziś uprawianie tych aktywności ułatwiają przebiegające przez wieś szlaki piesze oraz rowerowe. Z Mielna do Koszalina prowadzi oznakowany szlak rowerowy o długości 14 km. Trasa rozpoczyna się na ul. Lechitów w Mielnie, a kończy na ul. Morskiej w Koszalinie. Szlak ciągnie się wzdłuż drogi krajowej nr 11. Przez wieś przebiega także czerwony szlak nadmorski. Wiedzie on wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego, a na trasie znajduje się wiele zabytków i pomników przyrody. Stanowi część Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Jego trasa pokrywa się z pieszym szlakiem nadmorskim. Przez Mielno przebiega również błękitny pieszy szlak turystyczny zwany inaczej Koszalińskim Szlakiem Nadmorskim. Prowadzi on przez teren dawnego województwa koszalińskiego od Rusinowa przez Darłowo, Dąbki, Dąbkowice, Łazy, Unieście, Mielno, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Ustronie Morskie, Bagicz, Kołobrzeg, Grzybowo do Dźwirzyna. Na krótki spacer można wybrać się Aleją Lipową z Mielna do Mielenka. Droga o długości 2 km prowadzi wzdłuż 150-letnich lip. Warto aktywnie spędzać czas nad morzem, gdyż wysiłek fizyczny sprzyja zdrowiu, a dzięki szlakom turystycznym można w pełni wykorzystać leczniczy nadmorski klimat oraz podziwiać zabytki i piękno natury.