Travelovo

Ciekawe kierunki i miejsca które warto odwiedzić?

Travelovo
Pozostałe

Rozbudowa i modernizacja Portu Lotniczego Katowice Pyrzowice

Katowice to miasto prężnie się rozwijające, co doskonale potwierdza funkcjonowanie branży lotniczej. Otóż Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice otrzymał środki pochodzące z funduszów Unii Europejskiej na rozbudowę i ulepszenie jego powierzchni oraz oferty. Środki te wyrażają się w dosyć sporej kwocie, która opiewa się na 157 milionów złotych.

Lotnisko to przedsięwzięło inwestycję noszącą oficjalną nazwę „Port Lotniczy w Katowicach – rozbudowa i modernizacja infrastruktury lotniskowej i portowej”. To właśnie ten projekt zyskał uznanie i co najważniejsze uzasadnienie, dlatego też przyznano do jego realizacji środki pochodzące z Funduszu Spójności prowadzonego w ramach operacyjnego programu noszącego nazwę „Infrastruktura i środowisko”.

Prace na lotnisku już zacięcie trwają i z czasem planowane są kolejne przedsięwzięcia mające na celu poprawę wyglądu, funkcjonalności i stopnia jego zaawansowania.
Dotychczas katowickie lotnisko może pochwalić się już rozbudową płyty postojowej dla samolotów orz funkcjonowaniem licznych dróg kołowania. W przyszłości te prace te zostaną poszerzone i z całą pewnością można stwierdzić, że Katowicki Port Lotniczy uznawany będzie przez większość za najlepszy w Polsce (chociaż i teraz taki stan rzeczy się już uwidacznia).

Tak czy inaczej, Katowice i Pyrzowice mogą być dumne z faktu, że mają one tak wysoką pozycję skali zarówno ogólnopolskiej, jak i światowej. Takie przedsięwzięcie znacznie poprawi funkcjonowanie całego miasta oraz na pewno przyczyni się do wzrostu zainteresowania zarówno lotniskiem, jak i wszelkimi katowickimi atrakcjami.