Travelovo

Ciekawe kierunki i miejsca które warto odwiedzić?

Travelovo
Kierunki

Odwiedź piękny Kołobrzeg

Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast Polski usytuowanym w północno – środkowej części województwa Zachodniopomorskiego nad Morzem Bałtyckim u ujścia malowniczej i uroczej rzeki Parsęty. Współczesny Kołobrzeg nie bez powodu zwany jest „Perłą Bałtyku”. To najpiękniejsze polski kurort, którego głośne imię sięga 200 lat, nie wspominając jak niezmiernie daleko możemy zajrzeć w historię miasta. Niezależnie od pory roku i pogody na jaką trafimy, kuracjusze mogą korzystać z całej i jakże szerokiej gamy zabiegów, basenów solankowych, gabinetów masażu, inhalacji czy tez okładów z borowiny. To właśnie miejscowe źródła solankowe oraz pokłady borowiny są fundamentem kołobrzeskiej medycyny naturalnej. Do Kołobrzegu przyjeżdża się nie tylko podleczyć, ale zarówno wypocząć.
Spacer po mieście to mnogość nie lada atrakcji jak również spotkanie ze oszałamiającą historia tego miasta. Przechadzka nie tylko po mieście może dać nam sporo owocnych przeżyć. Kołobrzeg ma 11 kilometrów bezpośredniego dojścia do morza i co się z tym wiąże 11 kilometrów pięknej, czystej i magicznej kołobrzeskiej plaży, na której szept fal ukoi skołatane nerwy.
Do odwiedzenia Kołobrzegu zachęcają też jego liczne zabytki. Wśród nich są m.in. gotycka Bazylika Mariacka czy neogotycki Ratusz. Warto zobaczyć również pozostałości umocnień twierdzy kołobrzeskiej.

W ostatnich latach Kołobrzeg stał się mekką cukrzyków. To głównie dzięki sanatoriom i ośrodkom wypoczynkowo-rehabilitacyjnym oferującym swoje usługi osobom dotkniętym tą chorobą.
Skierowanie do sanatorium może otrzymać każda osoba ubezpieczona w NFZ, której stan został oceniony przez lekarza jako wymagający leczenia sanatoryjnego.
W ośrodkach na gości czeka najczęściej osobisty opiekun cukrzycowy, który będzie towarzyszył i wspierał wysiłki w przejęciu kontroli nad cukrzycą. Do dyspozycji gości pozostają także zespoły specjalistów, nie tylko edukatorzy, który odpowiedzą na wszelkie pytania związane z cukrzycą. Także grona ekspertów wspierających: dietetyk, psycholog, trener personalny oraz lekarz diabetolog.

Już dziś sprawdź dostępność zestawów infuzyjnych dla cukrzyków.