Travelovo

Ciekawe kierunki i miejsca które warto odwiedzić?

Travelovo
Pozostałe

Jak szybko uzyskać odszkodowanie z ubezpieczenia?

Wypłata odszkodowań, czyli tak zwana likwidacja szkód z ubezpieczenia komunikacyjnego OC AC NNW czy Assistance obwarowana jest wieloma zastrzeżeniami.
Zawierając umowę z firmą ubezpieczeniową, opłacając składki OC AC mamy poczucie że jesteśmy zabezpieczeni i w razie wypadku, kolizji czy poważniejszej awarii ubezpieczyciel pokryje straty. I teoretycznie tak jest, ale trzeba bezapelacyjnie zachować sporo uwagi przy poszukiwaniu atrakcyjnej, lecz dobrze dopasowanej do naszej indywidualnej sytuacji oferty polisy ubezpieczenia komunikacyjnego OC AC NNW i Assistance. Najistotniejsze jest jednak przestrzeganie pewnych zasad już na miejscu kolizji, a konkretnie trzeba pamiętać, by zebrać na miejscu wypadku jak najwięcej istotnych załączników potrzebnych do szybkiej likwidacji szkód z ubezpieczenia samochodu. Przede wszystkim, jeśli to tylko możliwe trzeba koniecznie wezwać policję na miejsce zdarzenia, nawet jeśli wiąże się to z długim czekaniem i zdenerwowaniem. Tylko opinia policyjna jest wiążąca zarówno dla ubezpieczyciela, jak i dla sądu, jeśli było by to konieczne. Nie wolno zapomnieć o danych zarówno kierowcy jak i samochodu, z którym mieliśmy kolizję, ważny jest numer polisy ubezpieczyciela i jak najwięcej zdjęć, opisów zdarzenia potwierdzonych przez obie strony.
Porównując i analizując paradygmaty ubezpieczenia komunikacyjnego OC AC w Polsce i w Europie pierwsze co rzuca się w oczy to duże podobieństwa wzorów ubezpieczenia OC AC.
Oczywiście po 1989 roku Polska przejęła sposoby i wzory ubezpieczeń z wolnego świata ponieważ były one bardziej dostosowane do reguł wolnego rynku a ubezpieczenie samochodu w PRL-u nie tylko opierało sie na jednym, państwowym zresztą ubezpieczycielu czyli PZU ale sposoby i potrzeby ubezpieczeń były dostosowane do gospodarki nakazowo-rozdzielczej były inne niż w gospodarce rynkowej. Proces transformacji, trudny proces transformacji przede wszystkim otworzył polski rynek na napływ zachodniego kapitału i nowych firm ubezpieczeniowych .Dziś jest ich bardzo wiele, żeby wymienić te większe i prężniejsze-Libery Direct, Allianz, Generali, HDI, Aviva Commercial Union, Link4, Hestia, Warta, Axa czy PTU a za nimi wiele mniejszych ale równie dynamicznych. Konkurencja to podstawowy paradygmat rynku ubezpieczeń a ubezpieczeń komunikacyjnych zwłaszcza. Konkurencja, ten wieczny wyścig za klientem, za najtańszym OC AC za tym by stawki OC i stawki AC były na niskim poziomie za nowymi sposobami obliczania składki AC i składki AC, za nowoczesnym rozwiązywaniem tych problemów jakim stał sie między innymi kalkulator OC, kalkulator składki, kalkulator OC AC czyli ubezpieczenie przez internet w pigułce samodzielności. Ubezpieczenie OC i ubezpieczenie AC, NNW i ubezpieczenia asekuracyjne assistance dają dziś klientom szeroki wybór bezpieczeństwa zwłaszcza że ceny dodatkowych, dobrowolnych ubezpieczeń samochodowych sprzedawane są często w pakietach z ubezpieczeniem OC obowiązkowych w tej samej lub tylko nieznacznie wyższej cenie co powoduje szeroką dostępność tego rodzaju ubezpieczenia i oczywiście znacznie zwiększa bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i ich samochodów.

Regenerowane turbiny 1.9 TDI 110km . Dbamy o Twój samochód w podróży!