Travelovo

Ciekawe kierunki i miejsca które warto odwiedzić?

Travelovo
Miejsca

Czy warto odwiedzić Trzebiatów?

Gmina Trzebiatów, niejednokrotnie również jest mieniona Pogodnym Wybrzeżem. Gmina ta leży w północnej części województwa zachodnio – pomorskiego. Jej atrakcyjność jeśli chodzi o lokalizację jest ogromna ponieważ nie dość, że leży nad naszym pięknym polskim morzem to dodatkowo leży nad poetyczną rzeka Regą. Gmina mimo, że nie jest gmina o największych rozmiarach, ma do zaoferowania dla podróżników, aż siedem tysięcy miejsc noclegowych. W rozwoju gospodarczym, w tym branży turystycznej, korzysta z szerokiego strumienia pomocy unijnej. Trzebiatów należy do czołówki gmin województwa zachodniopomorskiego pod względem spożytkowania środków z Unii Europejskiej.
Trzebiatów jest nie lada atrakcją dla miłośników historii. Jego historia sięga dziewiątego wieku i jest bardzo bogata. Tak jak bogate jest samo miasto w niezliczone zabytki kultury materialnej. Pierwsze wzmianki o rozwoju osadnictwa na terenie dzisiejszego Trzebiatowa datuje się na IX wiek, kiedy to znajdował się tutaj warowny gród słowiański sprzężony z osadą przygrodową. Natomiast pierwsza wzmianka o samym mieście pojawiła się w roku 1170 w przywileju fundacyjnym wydanym przez Kazimierza.

Po poznaniu niezwykle ciekawej i bogatej historii miasta, pozostałe atrakcje gminy warto obejrzeć z perspektywy końskiego grzbietu. W Stadninie Koni Nowielice, dzięki profesjonalnej i przyjaznej kadrze instruktorów niewątpliwie pokochamy konie i nauczymy się na nich jeździć.

W powiecie wydobywa się również białe otoczaki takie jak te.