Zaplanuj sam wakacje w Toskanii

sierpien Image Banner 750 x 100

Toskania jest regionem niezwykle kuszącym dla turystów. Przyjazny, słoneczny klimat, piękne krajobrazy oraz miasta, z których wiele może się poszczycić prawie trzy tysiącletnią historią. Na dodatek Włosi są bardzo gościnni i uprzejmi, więc pobyt tam to sama przyjemność. Jedynym problemem jest samodzielne zaplanowanie podróży, jeśli nie chcemy korzystać z oferty biur podróży.

Samodzielne zwiedzanie Toskanii

Wybierając się na samodzielnie zorganizowaną podróż po Toskanii, stajemy przed najtrudniejszym wyborem: co i kiedy chcemy zobaczyć. Toskania bowiem oferuje ciekawe możliwości o każdej porze roku. Zimą możemy szusować po narciarskich trasach w północnej części regionu, wiosna i jesień, dzięki łagodnemu klimatowi idealne są na zwiedzanie, natomiast latem najlepiej sprawdzi się lenistwo na plaży. Jednak to nie wszystko, bo oprócz tego mamy całą masę możliwości: możemy zdecydować się na podróże piesze, rowerowe czy też na motocyklu. Skupić się głównie na miejscach o dużej wartości historycznej albo odwrotnie: odwiedzać parki krajobrazowe lub toskańską wieś. Możemy wypoczywać czynnie lub biernie, korzystając z pięknej pogody. Więcej porad o tym, co warto zobaczyć w Toskanii znajdziemy na stronie https://wakacjewtoskanii.pl.

Noclegi w Toskanii

przepiękny krajobraz włoskiej ToskaniiJeśli mamy z grubsza zakreślony plan zwiedzania, warto poszukać noclegów. Bardzo popularną formą we Włoszech są noclegi typu Bed&Brekfast. Ich standard bywa bardzo różny, począwszy od kilkuosobowych pokoi, na ekskluzywnych apartamentach skończywszy. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, sprawdźmy, jakie dokładnie ma oceny, gdyż standard może odbiegać od naszych wymagań.

Kolejną opcją, zwłaszcza w czasie wakacji, jest nocowanie na kempingach – tu ceny są zdecydowanie najniższe. Podobnie jest z hostelami, jednak w sezonie turystycznym może być problem z wolnymi miejscami.

Bardzo popularną formą są także gospodarstwa agroturystyczne – to doskonała opcja, by zobaczyć, jak życie we Włoszech wygląda naprawdę. Decydując się na spanie na wsi możemy liczyć na to, że posmakujemy miejscowych rarytasów prosto od wytwórców: domowego wina, oliwy, makaronów domowej roboty. Wiele gospodarstw oprócz samego noclegu oferuje także bogaty zestaw zajęć: wycieczek po okolicy, zbierania trufli, odwiedzin w winnicy lub serowarni. Cenowo także jest to korzystniejsze niż hotele.

Środki transportu we Włoszech

Podróżując po Włoszech do wyboru mamy kilka możliwości. Jeśli jesteśmy w kilkuosobowej grupie – dobrym rozwiązaniem będzie wynajem samochodu, cenowo będzie to najkorzystniejsza opcja, gdyż komunikacja autobusowa i pociągowa nie jest we Włoszech najtańsza. Niekiedy samochody do dyspozycji gości udostępniają również właściciele gospodarstw agroturystycznych. Jeśli postawimy na komunikację publiczną, to warto przygotować się na wydatki. Trasa pomiędzy Rzymem a Florencją to wydatek co najmniej 15 euro od osoby.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz