Wycieczka szkolna do Warszawy

Wycieczka szkolna do Warszawy

Chyba każdy z nas pamięta nudne wycieczki szkolne… Tak, macie rację, te czasy już minęły! Wycieczka szkolna do Warszawy może i powinna być fantastyczną przygodą, która uczy i rozwija przez zabawę. Niżej przedstawiamy kilka miejsc, które możecie zwiedzić z Waszymi podopiecznymi w ciągu jednego dnia, oczywiście z przerwami na posiłki. Pamiętajcie, że głodny turysta, to niezadowolony turysta ;). Historia? Geografia? Fizyka? Sport? Zwiedzanie Warszawy może być dedykowane przeróżnym dziedzinom!

Read More

Łeba

Łeba

Wśród wszystkich, opisywanych przez nas miejscowości wypoczynkowych nad Bałtykiem, nie powinno zabraknąć miejsca na Łebę. Jest to przecież jedna z piękniejszych, tłumnie obleganych w sezonie letnim, miejscowości wypoczynkowych, które warto odwiedzić. Poza urokliwymi plażami, znajdziemy tutaj także mnóstwo atrakcji turystycznych, jak również liczne ślady bytności człowieka w historii naszego kraju. Sprawdźmy, co Łeba jest w stanie zaoferować turystom, którzy zdecydują się najbliższy urlop spędzić właśnie nad Bałtykiem, w tej przepięknej miejscowości. Nieco historii Łeby. Historia…

Read More

Przewodnik po Krakowie – relaksujący spacer po Kazimierzu i Podgórzu

Przewodnik po Krakowie – relaksujący spacer po Kazimierzu i Podgórzu

Czasem na własne życzenie, zamiast relaksować się podczas zwiedzania i znaleźć czas na docenienie piękna oglądanych miejsc i obiektów, fundujemy sobie gorączkowy, męczący bieg pod hasłem: „jak najwięcej, jak najszybciej”. Spacer w spokojnym tempie, leniwej atmosferze i wśród pięknego otoczenia to doskonały pomysł na wycieczkę, która będzie nie tylko wspaniałym przeżyciem estetycznym, ale również okazją do relaksu. Spokojne tempo przechadzki pozwoli na momenty refleksji i wzruszenia. Nasz przewodnik po Krakowie jest poświęcony właśnie „leniwemu” zwiedzaniu…

Read More

Jak podróżować bezpiecznie?

Jak podróżować bezpiecznie?

Wybierając się w wymarzoną podróż, chcemy by była ona wspaniała i niezapomniana. Aby tak się stało, musimy pamiętać o najważniejszym – czyli o naszym bezpieczeństwie. O czym pamiętać w podróży, a czego unikać – zapoznajcie się z naszymi radami.

Read More

Historyczne miasto jak nowe

Historyczne miasto jak nowe

Biały, monumentalny zamek górujący nad miastem, szeroki podjazd z bruku, uliczki z odnawianymi kamienicami, historyczne kościoły i … podziemna trasa turystyczna z makietami miastami i widowiskiem upamiętniającym jego spalenie. Gdzie znajdziemy to wszystko? Na wschodzie naszego kraju.

Read More

5 pomysłów na romantyczny weekend w Krakowie

5 pomysłów na romantyczny weekend w Krakowie

Planujesz romantyczny weekend? Kraków to idealne miejsce na wypad we dwoje. Urokliwe Stare Miasto z wąskimi, brukowanymi uliczkami, otoczony zabytkowymi, kolorowymi kamieniczkami – to wymarzone miejsce na spacer. Górujący nad miastem, nocą majestatycznie oświetlony Wawel wraz z zakolem Wisły to kolejny punkt na mapie miasta, chętnie odwiedzany przez zakochanych. Jednak Kraków to nie tylko ścisłe centrum, ale także doskonała baza wypadowa, by zakosztować okolicznych atrakcji. To co? Widzimy się w Krakowie?

Read More