Wycieczka szkolna do Warszawy

Wycieczka szkolna do Warszawy

Chyba każdy z nas pamięta nudne wycieczki szkolne… Tak, macie rację, te czasy już minęły! Wycieczka szkolna do Warszawy może i powinna być fantastyczną przygodą, która uczy i rozwija przez zabawę. Niżej przedstawiamy kilka miejsc, które możecie zwiedzić z Waszymi podopiecznymi w ciągu jednego dnia, oczywiście z przerwami na posiłki. Pamiętajcie, że głodny turysta, to niezadowolony turysta ;). Historia? Geografia? Fizyka? Sport? Zwiedzanie Warszawy może być dedykowane przeróżnym dziedzinom!

Read More

Łeba

Łeba

Wśród wszystkich, opisywanych przez nas miejscowości wypoczynkowych nad Bałtykiem, nie powinno zabraknąć miejsca na Łebę. Jest to przecież jedna z piękniejszych, tłumnie obleganych w sezonie letnim, miejscowości wypoczynkowych, które warto odwiedzić. Poza urokliwymi plażami, znajdziemy tutaj także mnóstwo atrakcji turystycznych, jak również liczne ślady bytności człowieka w historii naszego kraju. Sprawdźmy, co Łeba jest w stanie zaoferować turystom, którzy zdecydują się najbliższy urlop spędzić właśnie nad Bałtykiem, w tej przepięknej miejscowości. Nieco historii Łeby. Historia…

Read More

Wakacje za granicą – warto wymienić gotówkę

Wakacje za granicą – warto wymienić gotówkę

Wyjazdy poza granicę naszego kraju na urlop stały się dzisiaj normalnością. Minimum formalności jak również coraz niższe ceny pobytów za granicą sprawiają, że wiele osób przynajmniej raz w roku decyduje się na wakacje poza Polską. Z wyjazdami za granicę wiąże się jednak konieczność posiadania odpowiedniej, honorowanej w danym kraju waluty. Pomimo rozwoju nowoczesnych form płatniczych w wielu miejscach lepiej jest czasem posiadać przy sobie odpowiednią ilość gotówki. Nawet jednak jeżeli decydujemy, iż będziemy płacić kartą,…

Read More

Zorganizuj konferencję nad morzem!

Zorganizuj konferencję nad morzem!

Wybór terenów nadmorskich na miejsca przeprowadzania różnego rodzaju konferencji, od kilku lat jest zjawiskiem coraz bardziej oczywistym. Nic w tym dziwnego – nad morzem, znajduje się bowiem mnóstwo pensjonatów i hoteli, które są w stanie takie imprezy obsłużyć. Dlaczego warto wybierać takie właśnie lokalizacje?

Read More

Przewodnik po Krakowie – relaksujący spacer po Kazimierzu i Podgórzu

Przewodnik po Krakowie – relaksujący spacer po Kazimierzu i Podgórzu

Czasem na własne życzenie, zamiast relaksować się podczas zwiedzania i znaleźć czas na docenienie piękna oglądanych miejsc i obiektów, fundujemy sobie gorączkowy, męczący bieg pod hasłem: „jak najwięcej, jak najszybciej”. Spacer w spokojnym tempie, leniwej atmosferze i wśród pięknego otoczenia to doskonały pomysł na wycieczkę, która będzie nie tylko wspaniałym przeżyciem estetycznym, ale również okazją do relaksu. Spokojne tempo przechadzki pozwoli na momenty refleksji i wzruszenia. Nasz przewodnik po Krakowie jest poświęcony właśnie „leniwemu” zwiedzaniu…

Read More

Co robić w górach, gdy nie ma śniegu?

Co robić w górach, gdy nie ma śniegu?

Plan na ferie zimowe w Polsce? Oczywiście, narty w górach. Plany komplikują się, jeżeli mamy wyjątkowo ciepłą zimę, a temperatury utrzymujące się powyżej zera uniemożliwiają funkcjonowanie nawet sztucznie naśnieżanych stoków. Dla zapalonych narciarzy to oczywiście tragedia, ale dla miłośników wczasów w górach – niekoniecznie. Jak spędzać zimowy urlop w górach, kiedy nie ma śniegu?

Read More

Jak podróżować bezpiecznie?

Jak podróżować bezpiecznie?

Wybierając się w wymarzoną podróż, chcemy by była ona wspaniała i niezapomniana. Aby tak się stało, musimy pamiętać o najważniejszym – czyli o naszym bezpieczeństwie. O czym pamiętać w podróży, a czego unikać – zapoznajcie się z naszymi radami.

Read More

Wakacje na Majorce

Wakacje na Majorce

Majorka bardzo często określana jest jako serce Balearów. Nazywana jest tak co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze jest to największa z wsyp wchodzących w skład archipelagu. Jej powierzchnia liczy około 3,6 tysiąca km². Po drugie na niej położona jest stolica Balearów Palma de Mallorca. Po trzecie w końcu Majorka jest najpopularniejszą i najchętniej odwiedzaną przez turystów wyspą. Rokrocznie odwiedza ją blisko 10 mln turystów.

Read More

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie, to kolejna, bardzo ciekawa i atrakcyjna ze względów turystycznych, miejscowość wypoczynkowa zlokalizowana nad Morzem Bałtyckim, w niedużej odległości na wschód od Kołobrzegu. Co roku przyciąga tysiące turystów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, którzy szukają wypoczynku w otoczeniu nadmorskiej przyrody, szumu fal, plażowania i kąpieli morskich. Niemniej jednak trzeba pamiętać, iż Ustronie Morskie, to nie tylko morze i bezczynne plażowanie, bowiem znajdziemy tutaj wiele innych atrakcji, które sprawią, że urlop w tej miejscowości może…

Read More

Podróż po Europie śladami chrześcijaństwa

Podróż po Europie śladami chrześcijaństwa

Jak wyglądałaby Europa, gdyby nie chrześcijaństwo? Trudno wyobrazić sobie taki scenariusz. Dlatego tym bardziej warto poznać korzenie kontynentu, który przez wieki nadawał ton całemu światu. Jak to zrobić? Najlepiej wybrać się w podróż, podczas której będzie można naocznie przekonać się, jak wiele zawdzięczamy największej z monoteistycznych religii.

Read More
1 2 3 6