Wakacje z biurem podróży czy na własną rękę?

sierpien Image Banner 750 x 100

Wakacje to czas, gdy wiele osób zastanawia się, które rozwiązanie jest korzystniejsze: wyjazd z biurem podróży czy samodzielne zorganizowanie urlopu? Okazuje się, że są proste sposoby, by sprawdzić, która opcja będzie się najbardziej opłacać.

O tym, czy opłaca się samodzielnie organizować urlop, napisano już wiele. Wciąż jednak wiele osób ma wątpliwości, czy wykupienie wczasów w biurze podróży może być korzystne. W ostatnich latach polityka takich podmiotów uległa zmianie, a wycieczki są coraz tańsze. Z tego też względu specjaliści wskazują, że na własną rękę opłaca się organizować urlop tylko w tych miejscach, do których latają tanie linie lotnicze. Dlaczego?

Zainteresowani, którzy chcą odpocząć w egzotycznych zakątkach świata i zorganizować urlop na własną rękę, muszą liczyć się z ogromnymi wydatkami. Znalezienie taniego połączenia nie jest łatwe, a nocleg w hotelu może okazać się kosztowny. W takiej sytuacji wczasy z biurem podróży są uzasadnione, bo biuro może wynegocjować dobre warunki z myślą o swoich klientach i tym samym zaoferować im dobrą cenę.

Gdy myślisz o wczasach w Europie

Romantyczne czy malownicze zakątki Europy z powodzeniem można zwiedzać na własną rękę. W tym przypadku możliwości podróżowania są właściwie nieograniczone – zainteresowani mogą skorzystać z własnego transportu, zdecydować się na zakup biletu na tanie linie lotnicze lub zakupić miejsce w busie. Co więcej, w większości krajów, poza hotelami, na turystów czekają również hostele czy pensjonaty. O tani nocleg nie jest zatem trudno.

Podróżowanie po Europie można zorganizować niskim kosztem i ceny wczasów np. w Hiszpanii czy Grecji mogą być niższe niż proponowane przez biuro podróży. Z drugiej jednak strony nie można zapomnieć o ofertach last minute. Ceny takich są najczęściej tańsze przynajmniej o kilkanaście procent w porównaniu ze całorocznymi ofertami.

Gdy marzysz o egzotycznym urlopie

O ile wczasy na własną rękę można zorganizować wówczas, gdy mowa o Europie, o tyle zdecydowanie lepszą opcją jest skorzystanie z pomocy biura podróży w sytuacji, gdy urlop został zaplanowany w egzotycznym miejscu, np. w Afryce czy na Dalekim Wschodzie. W takiej sytuacji biuro może zaoferować konkurencyjne warunki, bo współpracuje z przewoźnikami czy ośrodkami turystycznymi. Nie bez znaczenia jest też wsparcie udzielone np. przez tłumacza współpracującego z biurem podróży.

Wczasy w odległym zakątku świata nie muszą być jednak drogie. I w tym przypadku warto poszukać promocyjnych ofert. Przejrzenie wycieczek last minute to tylko jeden z pomysłów, by zaoszczędzić na zakupie wczasów. Inną możliwością jest zdecydowanie się na urlop np. we wrześniu, czyli wówczas, gdy wycieczki są tańsze niż w sezonie letnim.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

COMMENTS

Dodaj komentarz