Wakacje w górach

sierpien Image Banner 750 x 100

Czy wakacje zawsze muszą oznaczać wyjazdy nad morze czy ogólnie „nad wodę”? Dla bardzo wielu osób, w zasadzie można by nawet zaryzykować stwierdzeniem, że dla zdecydowanej większości osób wakacje równają się długiemu wylegiwaniu się na plaży, obserwowaniu rozbijających się o falochrony fal i słuchaniu ich szumu albo śpiewu wszędobylskich mew. Czy jednak wakacje to naprawdę tylko i wyłącznie pełne turystów kurorty nadmorskie? Niekoniecznie. Jak się okazuje, są wśród nas jeszcze ludzie, dla których najpiękniejsze widoki mają jednak polskie góry i to właśnie w miejscowościach górskich spędzają oni każdą wolną chwilę, a więc również długie, wakacyjne urlopy.

Wakacje w górach

tatryWakacje w górach mają sporo zalet, a na pierwszym miejscu stawia się zazwyczaj przepiękne widoki. Zwolennicy gór twierdzą, że nigdzie indziej nie ma takich widoków, jak w górach. Zwłaszcza o wschodzie lub zachodzie słońca. Mówią oni, że najpiękniejszym momentem jest wychodzące lub zachodzące za góry słońce i że dla tych kilku sekund warto przejechać nawet kilkaset kilometrów.

Górskie miejscowości wypoczynkowe

Miejscowości górskie oferują jednak turystom również mnóstwo innych atrakcji. Samo chodzenie, po górach jest już atrakcją samą w sobie. Można dzięki temu nie tylko zadbać o swoją kondycję, ale również o swoją sylwetkę. Kilkugodzinny marsz po górzystych terenach wiąże się z intensywna pracą mięśni nóg, ale również brzucha i rąk. Takie spacery to kolejna okazja, by podziwiać piękne widoki, ale tym razem z bliska. Szlaki górskie pełne są okazałych roślin – niektóre należą nawet do gatunków chronionych, więc jeśli turyści mają bystry, sokoli wzrok, to bez problemu odnajdą wśród roślin takie „białe kruki”. Szlaki górskie otoczone gęstymi lasami pełne są także różnych gatunków zwierząt. Wystarczy tylko wytężyć wzrok i słuch, by móc obcować z przyrodą w pełniejszym jej wymiarze.

Cisza i świeże powietrze

tatry_3Wakacje spędzane w górach to zatem możliwość zadbania o swoją sylwetkę, kondycję, możliwość nacieszenia oczu zapierającymi dech w piersiach widokami, ale również możliwość odpoczęcia od zgiełku i wielkomiejskiego szumu. W górach jest spokój i cisza. Na szlaki górskie samochody mają absolutny zakaz wjazdu, co również wiąże się z czystym powietrzem, którym nieczęsto mamy okazję oddychać. Fakt faktem, że te większe, bardziej popularne miejscowości znajdujące się na południu naszego kraju są już czasami bardzo przereklamowane. Natomiast te mniejsze nadal cieszą oko turystów i swoim urokiem, ciepłą atmosferą i specyficznym, górskim klimatem zapraszają do kolejnych wizyt.

Nie sposób nie wspomnieć o oryginalnych drewnianych, górskich domkach. W takich domkach nigdy nie prześpią się zwolennicy wakacji nad morzem. Drewniane domy, charakterystyczne dla nich balustrady i ozdobne balkony, a w nich solidne łóżka przykryte prawdziwą owczą wełną – tego można doświadczyć tylko w górach. No i nie zapominajmy o prawdziwych góralach, czyli ludziach, których opisać można w prosty sposób – to ludzie i do tańca i do różańca!

sierpien Image Banner 750 x 100 1

COMMENTS

Dodaj komentarz