Wakacje nad morzem

sierpien Image Banner 750 x 100

Dla wielu z nas to prawdziwe szczęście, że Polska ma bezpośredni dostęp do Morza. Morze Bałtyckie być może jest zimne, być może jest również bardzo słone, ale ma swój niewątpliwy urok i dlatego też co roku do różnorodnych, polskich miejscowości nadmorskich przyjeżdża sporo turystów. Co ciekawe, w kurortach nadmorskich spotkać można nie tylko turystów z Polski, ale również wielu zza granicy, więc, jak widać, polskie morze ma w sobie to „coś”, co sprawia, że chętnie spędzamy nad nim swoje krótsze lub dłuższe urlopy. Jest tak naprawdę wiele powodów, dla których warto wybrać się na wakacje nad morze. I choć zwolennicy gór zawsze będą dostrzegać więcej pozytywów w wyjazdach w tereny górzyste, to jednak jest wśród nas mnóstwo zwolenników urlopów w nawet niewielkich miejscowościach nadmorskich.

Wakacje nad morzem

mewyWakacje nad morzem to przede wszystkim wylegiwanie się na piaszczystej plaży długimi godzinami. Wiatr  wiejący od morza skutecznie nas ochładza, jak również przyspiesza proces opalania, bo przecież leżenie na plaży to nie tylko odpoczynek i relaks, ale również nieustanna troska o odpowiednio brązowy kolor naszej skóry. Podczas takiego leżenia można się odprężyć, zapomnieć o codziennych troskach i zmartwieniach, które każdy z nas posiada. Dookoła przepiękne widoki – fale rozbijające się o falochrony, piaszczysta plaża i mewy, które tylko czyhają na to, aż odstąpimy im choć niewielką część naszego drugiego śniadania. Gdy promienie słoneczne dają nam już za bardzo „w kość”, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zaznać ochładzającej kąpieli w słonym morzu i tym samym zadbać o swoją sylwetkę, bo przecież pływanie to aktywność fizyczna angażująca do pracy bardzo dużą ilość mięśni naszego ciała. Wakacje nad morzem to jednak nie tylko leżenie na plaży, podziwianie widoków i nasłuchiwanie śpiewów mew oraz szumu fal.

Atrakcje kulinarne i nie tylko

1441634_69065379Wakacje nad morzem to również możliwość zjedzenia przepysznej ryby przyrządzonej na różnorodne sposoby. Lokale gastronomiczne w każdej miejscowości nadmorskiej oferują swoim klientom menu pełne różnych gatunków ryb przyrządzonych w taki sposób, o jakim nawet nam się nie śniło. To także możliwość zakosztowania przepysznych deserów, bo przecież w wakacje można nieco odpuścić sobie dbanie o linię. Na każdym rogu w kurortach nadmorskich znajdują się budki z goframi czy długimi, kręconymi lodami charakterystycznymi właśnie dla mniejszych czy większych miejscowości nadmorskich.

Pogoda nam morzem

Spędzanie wakacji nad morzem może być dla niektórych jednak niezbyt atrakcyjne głównie ze względu na pogodę. Klimat panujący w naszym kraju jest dosyć specyficzny i wysoce nieprzewidywalny, w związku z czym nigdy nie można tak naprawdę być pewnym warunków pogodowych. Nie możemy być przekonani, że podczas naszych dwutygodniowych wakacji choć raz będziemy mieli szansę poleżeć na plaży i zadbać o odpowiednią karnację naszej skóry. Co zatem można robić w kurortach nadmorskich w tak skrajnych przypadkach, gdy pogoda niestety nie dopisuje i nie sprzyja kąpielom w Bałtyku?

Pozostałe atrakcje nad Bałtykiem

okrętAtrakcji jest mnóstwo. Można chociażby wypożyczyć rowery i pozwiedzać miejscowości, bo, zazwyczaj te mniejsze, są naprawdę urokliwe. Nad morzem, zwłaszcza w sezonie życie kwitnie na okrągło. Organizowane są więc koncerty, wesołe miasteczka dla dzieci – na brak atrakcji nie można więc narzekać nawet pomimo tego, że w ciągu urlopu cały czas słońce schowane jest za chmurami. Przede wszystkim jednak nie należy pominąć faktu, ze wakacje nad morzem równają się wdychaniu jodu, który bardzo korzystnie wpływa na stan i kondycję naszego zdrowia. Dlatego też warto zabierać nad morze swoje dzieci, u których wdychany jod może poprawić odporność i pomóc w zwalczeniu niedoleczonych przeziębień czy chorób. Wakacje nad morzem to upajanie się zachodem słońca na plaży, podziwianie przepięknych, zapierających dech w piersiach widoków i świeże, czyste powietrze, a takie aspekty wakacji są wręcz bezcenne.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

COMMENTS

Dodaj komentarz