Wakacje na mazurach

Wakacje na mazurach

Related Post

sierpien Image Banner 750 x 100

Dla wielu z nas wakacje w górach czy na morzem o niezbyt oryginalny pomysł na wakacyjny wyjazd. Część z nas ma już dość słuchania szumu fal, podobnie jak nie cieszy nas już, tak jak kiedyś, kilkugodzinna wędrówka nawet najtrudniejszym, górskim szlakiem. Ale przecież wakacje to czas wyjazdów i temu nie da się zaprzeczyć. Spędzenie wakacji w domu wiąże się z brakiem odpoczynku i relaksu. Zostając podczas wakacji w domu odbieramy sobie szansę zwiedzenia nowych, ciekawych miejsc, odprężenia się i oderwania od szarej rzeczywistości. A co powiedzielibyście na wakacje na Mazurach? To naprawdę świetna myśl, więc jeśli jeszcze was tam nie było, to taki pomysł powinien przypaść wam do gustu. Dlaczego? Oto kilka powodów.

Dlaczego akurat mazury?

SONY DSCMiejscowości znajdujące się na terenach mazurskich są zazwyczaj miejscowościami małymi co jednak nie znaczy, że nie mają one swojego charakterystycznego klimatu i uroku. Najważniejsze w nich jest to, że są one ciche i spokojne, a dla ludzi mieszkających na co dzień w wielkich, zatłoczonych wręcz miastach takie małe, ciche i spokojne miasteczka to prawdziwy skarb. Mazurskie miejscowości wypoczynkowe pozbawione są natłoku ludzi i spalin emitowanych przez samochody czy komunikację miejską. Tam nikomu takie rzeczy nie są potrzebne, bo tam wszędzie dojść można piechotą. Powietrze jest więc czyste i wolne od spalin, a czyste powietrze to dziś dla wielu z nas towar iście deficytowy.

Urok małych miasteczek to jednak nie wszystko, co powinno zachęcić was do wyjazdu na wakacje właśnie na Mazury. Bo Mazury to nie tylko cisza i spokój, ale przede wszystkim przepiękne, ciągnące się hen daleko mazurskie jeziora. To właśnie dla nich tak wielu turystów rokrocznie powraca w mazurskie strony. To właśnie dla samego widoku tych jezior, jak również dla kąpieli w nich ludzie przejeżdżają czasami setki kilometrów twierdząc, że prawdopodobnie nigdzie indziej na świecie nie ma drugiego takiego miejsca.

Żagle i jeziora

mazury_2Mazury to coś dla duszy, czyli relaks i odprężenie, ale również coś dla ciała, czyli popularne w tych stronach żaglówki. W sezonie nie ma chwili, by po mazurskich jeziorach nie pływały kolorowe żaglówki. Jeziora mazurskie to idealne wody zarówno do nauki żeglowania, jak i rozwijania i doskonalenia swoich żeglarskich umiejętności. W tych stronach organizowane są liczne kursy żeglarskie, na które zapisuje się młodzież, ale także dorośli. Jeśli ma się możliwość trenowania w tak pięknych okolicach, to grzechem byłoby z takiej okazji nie skorzystać. Istnieje również możliwość wypożyczenia rowerków wodnych i zwiedzania jezior za pomocą takiego środka lokomocji. Nie dość, że zadbamy wówczas o kondycję, to jeszcze o odpowiedni, brązowy kolor naszej skóry, a przecież nie można wrócić z wakacyjnego urlopu bez opalenizny!

Jeśli więc wakacje w górach i nad morzem zdążyły się wam już znudzić, to koniecznie musicie odwiedzić brakujące w waszej kolekcji mazurskie strony. Mazury na pewno tak szybko wam się nie znudzą i chociażby dla tych ślicznych widoków będziecie chcieli wracać tam tak często, jak tylko będziecie mogli.

sierpien Image Banner 750 x 100 1