Wakacje na Majorce

sierpien Image Banner 750 x 100

Majorka bardzo często określana jest jako serce Balearów. Nazywana jest tak co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze jest to największa z wsyp wchodzących w skład archipelagu. Jej powierzchnia liczy około 3,6 tysiąca km². Po drugie na niej położona jest stolica Balearów Palma de Mallorca. Po trzecie w końcu Majorka jest najpopularniejszą i najchętniej odwiedzaną przez turystów wyspą. Rokrocznie odwiedza ją blisko 10 mln turystów.

Liczba rdzennych mieszkańców Majorki wynosi 800 tysięcy. Nie można powiedzieć, że tyle osób zamieszkuje wyspę poza sezonem, ponieważ sezon trwa tu praktycznie przez cały rok. Do odwiedzenia tego miejsca zachęca również sprzyjający, śródziemnomorskie klimat – dobra słoneczna pogoda, utrzymuje się tutaj praktycznie od maja do października. Krótkie zimy bynajmniej nie są na wyspie zbyt dokuczliwe – temperatura nie spada poniżej 10 stopni Celsjusza. W skrytości ducha niemal każdy z nas mógłby się przyznać do tego, że marzy o wakacjach na Majorce. Marzenie te jest stosunkowo łatwe do realizacji. Można się o tym przekonać, przeglądając stronę www.iberotur.pl

Ukształtowanie Majorki

Majorka ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko piaszczyste plaże i lazurowy błękit morza. W północno-zachodniej części wyspy znajduje się pasmo górskie Sierra de Tramontana. To tutaj położony jest najwyższy szczyt Balearów – Puig Major, wznoszący się 1445m n.p.m. W środkowej części Majorki znajdują się niziny o charakterze rolniczym (położenie i klimat sprzyja uprawie cytrusów, oliwek i krzewów winnych). Południowo- wschodnia część wyspy ma charakter wyżynny.

Zabawa do białego rana

Majorka nie tylko zachwyca złocistym piaskiem i błękitem morza, ale ma też opinię jednej z bardzie rozrywkowych wysp, na której muzyka i dźwięki dobrej zabawy nie milkną do białego rana. Każdy kto tu przyjedzie przekona się, że opinia ta bynajmniej nie jest przesadzona. Znajduje się tu wiele pubów, barów i dyskotek, gwarantujących dobrą zabawę każdego dnia i każdej nocy. Na szczególną uwagę zasługują tu takie miejsca jak Palma de Mallorca, Arenal, czy Playa de Palma. Poza ofertą klubowa na Majorce regularnie organizowane są imprezy cykliczne, związane z tradycjami i kulturą tego regionu, różnorakie festyny, jarmarki jak np. kwietniowe regaty czy wrześniowe winobranie.

Łyk kultury i historii

Kilkakrotnie już wspomniana Palma de Malorca ma zresztą do zaoferowania znacznie więcej niż puby i dyskoteki. To nie tylko stolica Balearów, ale też największe i najbardziej okazałe miasto na wyspach. Palma de Mallorca to doskonały kierunek dla tych, którzy podczas wakacji nie zwalniają szarych komórek, chcą nieco pozwiedzać i dowiedzieć się o historii tego malowniczego i ciekawego miejsca. Z pewnością warto swoje kroki skierować w kierunku Pallacio Real de La Almudaina -pałacu rodziny królewskiej w stylu gotyckim, Catedral de Santa Maria de Palma de Mallorca– zabytkowej katedry katalońskiej czy Castillo do Bellver – położonego na wzgórzu XVI-wiecznego zamku (skąd rozciąga się przepiękna panorama).

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz