Wakacje marzeń? Tylko w Darłowie!

sierpien Image Banner 750 x 100

Wakacje nad polskim morzem to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy planują rodzinny wypoczynek. Szum morza, piaszczyste plaże i zabytkowa architektura to najważniejsze powody, dla których warto odwiedzić Darłowo: jedną z najpiękniejszych, nadmorskich miejscowości.

Darłowo

Darłowo to niewielkie miasteczko, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Największą atrakcją jest bez wątpienia jego położenia nad brzegiem Bałtyku, który co roku przyciąga urlopowiczów spragnionych morskich i słonecznych kąpieli. Jeżeli planujesz spędzić czas wolny na plaży, koniecznie zatrzymaj się w Darłówku. To wypoczynkowa część miasta, oddzielona od reszty zabudowań pasem podmokłego terenu, która w sezonie turystycznym zamienia się w letni raj. Darłówko położone jest przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku i niezmiennie od wielu lat zachwyca plażami, rezerwatem krajobrazowym oraz bogatą bazą noclegową. Wielbiciele atrakcji znajdą tutaj nie tylko piękne plaże, po których można spacerować przez cały dzień, ale także port i latarnię morską oraz park wodny.

Jeżeli podczas wakacji nad Bałtykiem chcesz nie tylko wypocząć na plaży, ale także zobaczyć ciekawe miejsca, Darłowo z pewnością nie zawiedzie Twoich oczekiwań. W mieście funkcjonuje przystań żeglarska, gdzie każdy może wypożyczyć łódkę lub udać się na zorganizowaną wycieczkę jednym z pięknych jachtów cumujących przy lokalnym molo. Wielbiciele architektury powinni koniecznie udać się na stare miasto, które stanowi doskonały przykład klasycznej, średniowiecznej zabudowy. Centralną część zajmuje rynek miasta, przy którym można zwiedzić zabytkowy Kościół Mariacki, którego budowa rozpoczęła się w pierwszej połowie XIV wieku. Godny uwagi jest także Zamek Książąt Pomorskich: przepięknie zachowana gotycka budowla wzniesiona na planie kwadratu z wysoką na 24 metry wieżą, charakterystyczną dla tego stylu w budownictwie.

Turyści zmęczeni spacerem pośród zabytków Darłowa, mogą odpocząć w jednej z licznych restauracji i kawiarni położonych przy rynku miasta, a także skosztować rybnych specjałów w jednej z licznych smażalni. Bogaty wybór świeżych ryb i orzeźwiających napojów sprawia, że w nadmorskich restauracjach Darłowa każdy miło spędzi czas podczas urlopu.

http://www.rozawiatrow.pl

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz