W wakacje z dzieckiem nad morze

sierpien Image Banner 750 x 100

Podróżując z dziećmi trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Szczególnie, jeśli w naszej rodzinie jest małe dziecko. Zatem jak przygotować do takich wakacji całą rodzinę i czy polskie morze to dobry pomysł na wakacje z dzieckiem?

Pierwsze koty za płoty

Dla młodych rodziców pierwsze wakacje z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Na każdych kolejnych jest łatwiej, gdyż wiemy już czego się spodziewać. Jadąc na taki urlop pamiętajmy, że będzie on nieco inny niż poprzednie, zanim malec pojawił się na świecie. Na wakacje można zabrać już kilku miesięcznego bobasa. Jednak do takiego wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować.

Odpowiedni nocleg nad morzem

Polskie morze dobrze nadaje się na wakacje z pociechami. Jednakże z małym dzieckiem możemy zapomnieć o noclegu pod gołym niebem, w namiocie, czy w wieloosobowym pokoju w schronisku. Maluch musi mieć odpowiednie warunki. Zatem zarezerwujmy pokój o odpowiednim standardzie. Możemy również skorzystać z apartamentów nad morzem do wynajęcia. W podróży z dzieckiem znacznie ułatwią one funkcjonowanie, gdyż będziemy mieć nie tylko swoja łazienkę, ale i kuchnię lub aneks kuchenny, gdzie z powodzeniem przygotujemy posiłek dla dziecka. Szukając noclegu warto przejrzeć ofertę hotelu Gwiazda Morza we Władysławowie. Jeśli nasze dziecko jest starsze wybór noclegu będzie znacznie łatwiejszy, aczkolwiek wygodna i dostosowana do naszych potrzeb kwatera, to podstawa. Z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwujmy miejsca noclegowe.

Co zabrać na wakacje z dzieckiem nad morzem?

 • krem z wysokim filtrem (SPF 50);
 • niezbędne leki: preparat przeciwko komarom i kleszczom, leki na obniżenie gorączki, leki przeciw biegunkowe, substancję nawadniającą, żel na ząbkowanie, środki opatrunkowe, wodę utlenioną, leki przeciw alergiczne, witaminy, wapno;
 • książeczkę zdrowia dziecka oraz dokumenty potwierdzające ubezpieczenie;
 • środki higieniczne: pieluchy, mata do przewijania, papier toaletowy, mokre chusteczki, pieluchy do pływania, kremy przeciw odparzeniom, kosmetyki do kąpieli oraz inne, których używa dziecko;
 • mleko modyfikowane, kaszki i inne produkty, które spożywa maluch;
 • ubranka w odpowiedniej ilości tak, aby na wakacjach nie trzeba było prać;
 • jeśli dziecko jest małe niezbędne będzie również łóżeczko turystyczne i pościel do niego;
 • wanienka do kąpieli;
 • fotelik samochodowy;
 • parasol plażowy, parawan lub mały namiot dla dziecka;
 • zabawki;
 • akcesoria plażowe: wiaderka, łopatki itp.;
 • basenik, w którym dziecko będzie mogło ochłodzić się na plaży;
 • akcesoria do pływania w morzu: koło ratunkowe, nadmuchiwane rękawki itp.

Lista rzeczy do zabrania jest oczywiście uzależniona od wieku dziecka. Więcej będziemy musieli zabrać podróżując z niemowlakiem, który śpi w łóżeczku i nosi pieluchy niż z dzieckiem kilkuletnim, który wiele czynności potrafi wykonywać samodzielnie. Zatem przystosowujmy listę potrzebnych rzeczy do swoich potrzeb.

Polskie morze idealne na wakacje z dziećmi

Nad Bałtykiem wypoczniecie całą rodziną. Jeśli macie dzieci w różnym wieku, to wybierzcie taką miejscowość, w której atrakcje dostosowane będą do upodobań każdego z podróżujących. Zaplanujcie czas tak, aby wakacje stały się niezapomnianą przygodą i czasem relaksu. Pod uwagę weźcie także zmienność warunków pogodowych. W związku z tym warto przygotować atrakcje również na deszczowe dni. W hotelach często przewidziany jest program animacyjny na każdy dzień, zatem wasze dzieciaki będą mogły z niego skorzystać, a wy znajdziecie chwilę dla siebie.

Wakacje nad morzem z dzieckiem można spędzić we Władysławowie w eleganckich apartamentach Hotelu Apart Gwiazda Morza.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz