Ustronie Morskie

sierpien Image Banner 750 x 100

Ustronie Morskie, to kolejna, bardzo ciekawa i atrakcyjna ze względów turystycznych, miejscowość wypoczynkowa zlokalizowana nad Morzem Bałtyckim, w niedużej odległości na wschód od Kołobrzegu. Co roku przyciąga tysiące turystów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, którzy szukają wypoczynku w otoczeniu nadmorskiej przyrody, szumu fal, plażowania i kąpieli morskich. Niemniej jednak trzeba pamiętać, iż Ustronie Morskie, to nie tylko morze i bezczynne plażowanie, bowiem znajdziemy tutaj wiele innych atrakcji, które sprawią, że urlop w tej miejscowości może być o wiele ciekawszy, niż gdziekolwiek indziej.

Ustronie Morskie – przybliżenie miejscowości.

Ustronie Morskie
Photo by Wiesław Ludwiczak under CC 2.0

Ustronie Morskie, to wieś letniskowa powiatu kołobrzeskiego, z własnym kąpieliskiem morskim oraz przystanią morską. Stosunkowo nieduża miejscowość, licząca sobie nieco ponad 2000 mieszkańców jest jedną z bardziej popularnych miejscowości letniskowych nad Morzem Bałtyckim. Warto wiedzieć, iż teren miejscowości jest objęty obszarem chronionego krajobrazu – Koszaliński Pas Nadmorski. W kwestii historii, była to wieś rybacka aż do końca XIX w. Dopiero w następnych dziesięcioleciach, zaczynała przybierać charakteru miejscowości letniskowej, wraz z pojawieniem się pierwszych kąpielisk oraz sanatoriów.

Co ciekawego w Ustroniu Morskim?

Poza licznymi hotelami, motelami i ośrodkami wypoczynkowymi, znajdziemy tutaj także liczne atrakcje turystyczne czy też historyczne. Będąc na urlopie w Ustroniu Morskim, koniecznymi punktami programu zwiedzania należy objąć:

  • Leśne umocnienienia graniczne, powstałe w latach 50-ych XX w. w ramach budowy systemu obrony wybrzeża (na wschód od miejscowości), gdzie zlokalizowano 4 działa sowieckie mające bronić dostępu do Kołobrzeskiego portu.
  • Przystań morska W Ustroniu Morskim, obejmująca dalbę wyciągową, plażę do bazowania łodzi, oraz akwatorium o szerokości 100m. Przystań posiada własną pochylnię (slip) oraz utwardzony plac.
  • Dąb Bolesław – najstarsze polskie drzewo. 800 letni dąb, starszy o 100 lat od słynnego już drzewa – Bartka.
  • Dąb Warcisław – równie słynne drzewo aczkolwiek nieco młodsze, bowiem liczące sobie dopiero 640 lat

Zaplecze hotelowo gastronomiczne.

Zdecydowana większość ośrodków, hoteli, kempingów, jadłodajni i restauracji, swoje podwoje otwiera wraz z początkiem sezonu letniego, kiedy to do Ustronia zaczynają ściągać pierwsi turyści. Przez pozostałą część roku raczej trudno uświadczyć otwarte lokale gastronomiczne, czy też hotele. Znajdziemy tutaj bardzo dużo, bardzo zróżnicowanych ofert pobytu wakacyjnego. Trzeba tylko przejrzeć wszystkie bardzo dokładnie, aby dopasować idealną ofertę do swoich potrzeb. Będziemy mogli zarówno skorzystać z pokoi do wynajęcia w prywatnych domach, co z reguły bywa opcją najprzystępniejszą cenowo, jak również zatrzymać się w jednym z hoteli, które wyrastają tutaj jak grzyby po deszczu.

Podsumowanie

Photo by prytaseba under CC 2.0
Photo by prytaseba under CC 2.0

Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż Ustronie Morskie, nie jest tak okazałe jak inne miejscowości nadmorskie, chociażby takie jak Mielno, Władysławowo, czy też Międzyzdroje, niemniej jednak dla wszystkich tych, którzy szukają spokoju i odpoczynku od codziennego zgiełku będzie opcją perfekcyjną na nadchodzący letni urlop. Znajdziemy tutaj wszystko to, czego potrzeba każdemu pasjonatowi plażowania, a przy okazji będzie można zwiedzić okoliczne, zabytkowe już, leśne umocnienia wojskowe z połowy XXw. Jest to więc opcja godna polecenia, każdemu, kto kocha nasze polskie Morze Bałtyckie, piasek i szum fal w połączeniu ze słoną wodą, oraz urok nadmorskich kawiarenek.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

COMMENTS

Dodaj komentarz