Tanie wakacyjne noclegi

sierpien Image Banner 750 x 100

Czy wakacje muszą być drogie? Czytając blogi turystyczne okazuje się, że nie. Jednakże, aby wypocząć, dobrze się bawić a do tego nie przepłacić warto dokładnie zaplanować każdy szczegół. Najlepiej zacząć od znalezienia odpowiedniego miejsca noclegowego.

Zaczynamy planowanie

wyjazd na kempingJest kilka podstawowych rzeczy, o których musi pamiętać każdy, komu marzą się wspaniałe zagraniczne wakacje. Przede wszystkim należy dokładnie wiedzieć ile można na ten cel wydać – trzeba pamiętać, że nawet najtańsze wakacje kosztują. Kolejnym punktem na liście ważnych decyzji jest to, dokąd i na jak długo mamy zamiar wyjechać. Trzecią rzeczą jest liczba i wiek osób, które wybierają się na wakacyjny wypad . Kiedy już to mamy określone można zacząć rozglądać się za miejscem noclegowym.

 

Hotel, pensjonat…

hotelJeśli mamy ochotę na wygodny nocleg w przytulnie urządzonym pokoju, najlepiej poszukać dla siebie miejsca w hotelu lub pensjonacie. Decydując się na taki nocleg należy pamiętać, że jest to jedna z najdroższych opcji. Niemniej jednak korzystając z serwisów internetowych umożliwiających wcześniejszą rezerwację miejsc, wykorzystując wszystkie możliwe zniżki oferowane przez hotel czy pensjonat może okazać się, że mieszkanie w wygodnych warunkach wcale nie jest tak drogie jakby się mogło wydawać.

 

Kemping

pole namiotowe

Kempingi to znacznie tańsza opcja niż hotele i pensjonaty, ale równocześnie nie tak luksusowa. W zależności od tego jaki kemping wybierzemy możemy trafić na miejsce, gdzie wynajmowane są eleganckie domki z kuchnią i łazienką, albo do zaparkowanych przyczep, gdzie kuchnia i łazienka są wspólne. Aby nie trafić na złe warunki warto dokładnie sprawdzić kemping przed zarezerwowaniem miejsca, albo skorzystać ze stron pośredniczących w rezerwacji miejsc takich jak http://www.lux-camp.pl/, które dają gwarancję wysokiej jakości miejsc noclegowych.

 

Pole namiotowe

kempingNajtańszą opcją noclegową są oczywiście pola namiotowe. Wystarczy posiadać własny namiot i można nocować teoretycznie gdzie się chce. W praktyce lepiej poszukać wyznaczonego pola namiotowego, ponieważ tam, za niewielką opłatą można korzystać z wielu udogodnień takich jak dostęp do źródła prądu elektrycznego, toalety czy prysznica. W większości wypadków koszt takiego noclegu jest bardzo mały, a warunki nieporównywalnie lepsze niż „gdzieś” na łące.

Wybór miejsca noclegowego dla siebie i swojej rodziny nie jest łatwy. Często wiążą się z nim ogromne nakłady finansowe. Niemniej jednak wakacje na kempingu albo pod namiotem mogą być niezwykła przygodą dla wszystkich członków rodziny niezależnie od wieku.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz