Stoki i szlaki narciarskie w Szczyrku

sierpien Image Banner 750 x 100

Szczyrk to jedna ze zdecydowanie najpiękniejszych miejscowości górskich, w których możemy spędzić praktycznie cały sezon zimowy korzystając z dobrodziejstwa stoków i szlaków narciarskich. Miejscowość jest bardzo dobrze przygotowana do przyjęcia zimowego turystów, zarówno pod względem technicznego przygotowania stoków i tras zjazdowych, jak i pod względem zaplecza hotelowego i gastronomicznego. Znajdziemy tutaj także liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, gdzie za stosunkowo nieduże pieniądze będzie można wypożyczyć sprzęt narciarski, co jest wyjątkowo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie są aż tak wielkimi pasjonatami narciarstwa, aby inwestować we własne narty i cały osprzęt narciarski. Skupmy się jednak na samej miejscowości oraz na tym, gdzie można będzie skorzystać z zimowych atrakcji w przypadku, jeśli pogoda na zimę nam dopisze, tym bardziej, iż z której strony by na to nie spojrzeć – zima za pasem!

Najważniejsze stoki narciarskie w Szczyrku.

Jak już wspomnieliśmy powyżej, w szczyrku znajdziemy stosunkowo sporo, dobrze przygotowanych stoków narciarskich, zapewniających idealne wręcz warunki do uprawiania narciarstwa, zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych pasjonatów białego szaleństwa. Poniżej przedstawiamy listę stoków w Szczyrku, na których warto spróbować swoich sił w nadchodzącym sezonie zimowym.

Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku. – ul Plażowa 8

http://www.szczyrk.cos.pl/

Centralny Ośrodek Sportowy w Szczyrku - kompleks skoczniJeden ze zdecydowanie najważniejszych obiektów narciarskich w Szczyrku. Jest to jednocześnie Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, a więc spełnia on najwyższe standardy względem jakości przygotowania oraz wyposażenia technicznego. Jedną z atrakcji jest to, iż można tutaj dość często spotkać wybitnych sportowców zimowych, którzy będą akurat przygotowywać się do zawodów. Wśród najważniejszych obiektów znajdziemy tutaj:

 • wielofunkcyjną halę sportową z odnową biologiczną i siłownią
 • krytą pływalnię
 • Internat sportowy HARNAŚ
 • korty tenisowe
 • boiska do siatkówki plażowej
 • stadion sportowy
 • boiska do gier zespołowych
 • kolej linową na Skrzyczne
 • wyciągi orczykowe
 • zespół skoczni narciarskich SKALITE
 • skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince
 • trasy biegowe KUBALONKA.

 

To wszystko sprawia, iż jest to jeden ze zdecydowanie najważniejszych ośrodków sportów zimowych, aczkolwiek nie tylko zimowych. Jest to miejsce, które zawsze warto odwiedzić. Jeśli chodzi zaś o same sporty zimowe, to COS, zapewnia nam tutaj doskonale przygotowane obiekty:

 • nowoczesna, 4-osobowa kolej linowa na odcinku Jaworzyna-Skrzyczne, wywożąca turystów na szczyt w niespełna 4 minuty
 • 2-osobowa kolej linowa z dolnej stacji w Szczyrku na Jaworzynę
 • wyciągi orczykowe DOLINY II, DOLINY III
 • trasy narciarskie o łącznej długości 11 kilometrów, w tym najpopularniejsza trasa „FIS”
 • kompleks trzech skoczni narciarskich „Skalite”.

 

Kompleks Narciarski Biały Krzyż – ul Grabowa 26

http://www.bialykrzyz.com.pl/

kompleks narciarski dla początkujących Biały KrzyżKompleks przeznaczony raczej dla osób mniej doświadczonych oraz rozpoczynających dopiero swoją zimowa przygodę na desce lub na nartach. Znajdziemy tutaj dwie trasy zjazdowe z własnymi wyciągami, które są dośnieżane i ratrakowane w celu zapewniania korzystającym, maksymalnego poziomu wygody, komfortu i bezpieczeństwa. Co równie ważne, ceny korzystania z wyciągów do najbardziej wygórowanych nie należą.

 • Biały krzyż – trasa o długości 300 metrów z wyciągiem orczykowym
 • Bartuś – trasa o długości 200 metrów z wyciągiem talerzykowym

 

Na trasach można spotkać wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa. W pobliżu znajdziemy także wypożyczalnie sprzętu, oraz odpowiednie zaplecze gastronomiczne. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, które koniecznie chcą spróbować swoich sił na nartach.

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski – ul. Narciarska 10

http://www.szczyrkowski.pl/

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. - plan tras narciarskich i wyciagówWspaniale przygotowany ośrodek narciarski w szczyrku, w skład którego na chwilę obecną wchodzi 13 wyciągów narciarskich i tras. Pod adresem http://www.szczyrkowski.pl/urlop-w-gorach/narciarstwo/, można znaleźć dokładną mapkę oraz listę wszystkich tras i wyciągów narciarskich wchodzących w skład Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

Ośrodek idealny zarówno dla początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych. Koszty wyciągów i tras także nie należą do najbardziej wygórowanych, bowiem dobrze się bawić można już za kilka złotych. Tutaj jednakże mamy też możliwość wykupienia Skipasów, czyli specjalnych kart, których użytkowanie jest proste i w pełni zastępuje normalne pieniądze na stoku (kto zabiera pieniądze na stok?). Można kupić bilety jednorazowe, jak i skorzystać z oferty biletów okresowych, co dla wielu pasjonatów narciarstwa jest rozwiązaniem o niebo lepszym.

Generalnie można powiedzieć, iż jest to bardzo solidnie przygotowany ośrodek narciarski, który także może stanowić dokonały sposób na zapewnienie sobie udanego urlopu zimowego w górach.

Podsumowanie

Można tutaj więc przyjąć założenie, iż zima w Szczyrku to bardzo dobry pomysł, bowiem znajdziemy tutaj doskonale przygotowane obiekty sportowe, jak również bogate zaplecze gastronomiczne i hotelowe, co pozwala nam starannie zaplanować swój urlop, aby każdego dnia cieszyć się z górskiego klimaty i aktywnych form spędzania urlopu. Można więc z całą stanowczością stwierdzić, iż wizyta zimowa w szczyrku to jedno z lepszych rozwiązań na nadchodzący sezon zimowy.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz