Nudny urlop nad morzem? Nigdy więcej!

sierpien Image Banner 750 x 100

Szum fal, ciepły piasek pod stopami – tak wielu z nas kojarzy się urlop. Niestety leżenie na plaży na dłuższą metę męczy nas i staje się po prostu nudne, a przecież urlop to wymarzony czas na odpoczynek, ale nie monotonię. Każdy oczywiście inaczej wyobraża sobie wypoczynek, jednak najważniejsze w wakacjach jest to, by podczas nich nabrać siły na nowe wyzwania, które czekają na nas po ich zakończeniu.

Atrakcje w Kołobrzegu

Dzięki urlopowi można zregenerować siły tak fizyczne jak i psychiczne. Aby to jednak stało się możliwe należy wybrać taki wypoczynek, który to nam umożliwi. Wybierając się nad polskie morze warto dowiedzieć się czegoś o miejscu docelowym. Ciekawym miejscem na spędzenie swoich wakacji jest Kołobrzeg, położony wśród nadmorskich lasów. Liczne zabytki, jak chociażby gotycka Bazylika Mariacka czy neogotycki Ratusz, zachęcają do zwiedzania miasta. Kołobrzeg położony jest w pobliżu złóż borowinowych, dzięki czemu rozwinęły się tu ośrodki uzdrowiskowe. Do takich miejsc należy między innymi Centrum Zdrowia i Relaksu Verano w Kołobrzegu (szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://verano.kolobrzeg.pl). Liczne ośrodki uzdrowiskowe umożliwiają różnego typu rozrywkę (wynajem rowerów, możliwość zagrania w kręgle, spa itd.) Dużą atrakcją Kołobrzegu jest molo mierzące 220 metrów, z którego można podziwiać latarnię morską oraz kursujące statki. Wczasowicze mogą udać się również w podróż po Bałtyku do Bornholmu (wycieczki odbywają się wodolotem lub katamaranem i trwają od 2,5 do 4,5 godz.). Dodatkowo miasto zapewnia inne liczne atrakcje w wakacje, między innymi w lipcu odbywa się Kołobrzeski Piknik Wojskowy, ale także Sunrise Festival (dla fanów muzyki techno), czy Regaty „Srebrny Dzwon”.

Urlop nad morzem kojarzyć może się tylko z piaskiem, słońcem i morzem, tymczasem dzięki odpowiednim planom może okazać się, że nasz wypoczynek zamieni się w przyjemniejszy niż zakładaliśmy. Urlop w Kołobrzegu to wspaniale spędzony czas z rodziną, a także udana forma wypoczynku.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz