Motocyklem przez Polskę!

sierpien Image Banner 750 x 100

Jazdę motocyklem po prostu trzeba kochać. Dla posiadaczy dwóch kółek kojarzy się ona z wolnością, przygodą i olbrzymią dawką adrenaliny. I może właśnie dlatego sukcesywnie przybywa motorów na polskich drogach i ludzie chętniej przesiadają się z czterech na dwa kółka, szczególnie wiosną i latem, kiedy rozpoczyna się sezon motocyklowy.

Turystyka motocyklowa w Polsce

Niewątpliwe turystka motocyklowa w Polsce nadal jest w „początkowym stadium rozwoju”. Przyczyną takiego zjawiska jest fakt, że nadal nie we wszystkich regionach kraju motocykliści mają dostęp do dobrych ulic, co w ich przypadku jest kluczowym czynnikiem bezpiecznej jazdy. Także po mimo szeroko prowadzonych akcji, których celem jest uświadamianie kierowcom samochodów, że motocykle są również na drogach, często dochodzi do wielu wypadków – wynikających przede wszystkim z braku ostrożności na drodze.

Po mimo tych „przeciwności losu” motocykliści z wielką ochotą wsiadają na swoje motocykle i udają się w podróż po różnych zakątkach Polski. Gdzie warto się wybrać? Tak naprawdę wszędzie! Jednak prym weekendowych wycieczek wiodą takie obszary jak: Karkonosze, Jeziora Mazurskie, pętla Tatrzańska, pętla Bieszczadzka oraz Jura Krakowsko-Częstochowska. Nie znaczy to, że motocykliści ograniczają się wyłącznie do granic naszego kraju. Duża część z nich podejmuje znacznie dłuższe wyprawy, których celem jest przemierzanie różnych krajów europejskich. Fantastyczna przygoda, która po powrocie opowiadana jest bliskim i „ekipie motocyklowej” przez kilka tygodni.

Motocykliści przywiązują ogromną wagę do swoich motocykli. Aż chce się powiedzieć, że są ich „oczkiem w głowie”. I na pewno tak jest, bowiem na drodze są tylko oni i motor, który towarzyszy im przez całą podróż – będący ich jednym kompanem.

Producenci motorów doskonale wiedzą o więzi jaka łączy ich z właścicielem, dlatego dokładają wielu starań, aby spełniały ich wszystkie wymagania i nie zawiodły w żadnej wyprawie. Wymagają od swoich dostawców produktów wysokiej jakości, a także tego, aby spełniały standardy ISO TS 16949, czyli systemu zarządzania jakością w przemyśle motoryzacyjnym. Norma ta została opracowana przez Międzynarodową Grupę Zadaniową Motoryzacji (IATF), w celu poprawy jakości produktów w całym łańcuchu dostaw – od producenta materiałów do firm montujących różne podzespoły.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz