Maroko – egzotyka na wyciągnięcie ręki

sierpien Image Banner 750 x 100

Szukasz pomysłu na oryginalny wyjazd wakacyjny? W takim razie obierz za swój cel nietuzinkowe Maroko. Maroko to państwo usytuowane nad  Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. To miejsce, łączące w sobie zalety prawdziwej egzotyki i typowych atrakcji turystycznych. Jednak Maroko to także różnorodność barw, zapachów i smaków, stanowiących wstęp do świata kultury arabskiej.

Kto powinien zdecydować się na spędzenie wakacji w Maroku?

Przede wszystkim osoby otwarte na świat, chętne do poznawania nowych kultur i obyczajów. W Maroku spotkamy się bowiem ze sporą ilością zachowań, jakich nie doświadczymy w naszym rodzimym kraju. Planując wycieczkę do Maroka warto przejrzeć liczne oferty last minute, które umożliwią wyjazd do tego niezwykłego miejsca w atrakcyjnej, niskiej cenie.

Pierwszym, co rzuca się w oczy po przybyciu do Maroka, jest wygląd jego mieszkańców. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni ubrani są w sposób odmienny od tego, z jakim obcujemy na co dzień. Okryciem wierzchnim jest tu dżelaba, czyli długa, powłóczysta szata. Dodatkowo na głowach kobiet możemy dostrzec piękne, kolorowe chusty określane mianem hidżabu. Ich zadaniem jest ochrona konkretnych części ciała (przede wszystkim włosów, uszu i szyi) przez wzrokiem niepowołanych osób.

Odmienny od europejskiej jest tu także przebieg transakcji kupna – sprzedaży. Na zdecydowanej większości artykułów (głównie tych oferowanych na targach) na próżno będziemy doszukiwać się ceny. Tu za artykuł płacimy tyle, ile wytargujemy. To dobra wiadomość dla osób, posiadających żyłkę do handlu, gdyż mogą one zapłacić nawet połowę stawki wyjściowej. Oczywiście wspomniana zasada nie obowiązuje w marketach, które funkcjonują tak samo jak sklepy w Polsce.

Odwiedzając Maroko po raz pierwszy koniecznie należy udać się do Marrakeszu, zwanego Czerwoną Perłą Południa (całe miasto utrzymane jest w odcieniach czerwieni). To najważniejszy ośrodek turystyczny kraju, w którym nie brak licznych atrakcji. Miasto, usytuowane w południowej części Maroka, kusi przede wszystkim sporą ilością zabytków takich jak Meczet i medresa Alego ibn Jusufa, ogrody Agdal czy bogato zdobione grobowce Saadytów. W medynie, czyli starej dzielnicy Marrakeszu, znajduje się Dżamaa al-Fina stanowiący główną atrakcję miasta. To ogromny plac obfitujący w liczne stragany, wokół których gromadzą się miejscowi artyści. Przechadzając się po Dżamaa al-Fina w godzinach nocnych możemy podziwiać występy muzyków gnawa, zaklinaczy węży, a nawet… wędrownych dentystów.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz