Kurs windsurfingu – gdzie uczyć się poza sezonem

sierpien Image Banner 750 x 100

Okres od początku maja do końca września to zwykle ścisły sezon windsurfingowy w Polsce. Szkoły windsurfingu zaczynają wówczas swoje kursy, do popularnych miejsc zjeżdżają miłośnicy deski, a polskie wybrzeże zapełnia się kolorowymi deskami i żaglami.

Wydawać by się mogło, że te kilka miesięcy to wystarczający okres, aby porządnie poszaleć na desce i mieć satysfakcję z pływania przed kolejnym sezonem. Tymczasem ci, którzy bez windsurfingu nie mogą żyć, jeszcze przed zakończeniem sezonu myślą,  gdzie się wybrać, gdy w Polsce nie będzie można już pływać.

Na szczęście jest całe mnóstwo zagranicznych spotów, które pozwalają na uprawianie windsurfingu przez cały rok.

Jednym z najpopularniejszych ostatnio spotów windsurfingowych są Wyspy Kanaryjskie, a w szczególności druga pod względem wielkości Fuerteventura. Miejsce idealne zwłaszcza ze względu na wiatr, który latem osiąga tu prędkość 60 węzłów, co pozwala na uprawianie wszystkich stylów windsurfingowych. Jeśli dodamy do tego cudowne krajobrazy i atrakcje turystyczne to mamy idealne miejsce nie tylko na windsurfingowy wypad, ale także na posezonowy wypoczynek. Znajdujące się tu szkoły windsurfingu oferują kursy na różnych stopniach zaawansowania i tylko czekają na gotowych do spróbowania tej przygody.

Równie interesującą bazą dla windsurferów mogą być inne z Wysp Kanaryjskich – jak Tarifa czy Lanzarote. Choć nieco mniej popularne od Fuerteventura także przyciągają sporą rzeszę miłośników deski. Bardzo dobre warunki wiatrowe sprawiają, że są to idealne miejsca na stawianie pierwszych kroków, doszkolenie czy naukę bardziej zaawansowanych manewrów.

Bardzo dobre warunki oferują także liczne bazy w Egipcie. Chętnie wybierane na windsurfing są zwłaszcza Soma Bay i Dahab. Znajdziemy tam piękne kurorty, mnóstwo przestrzeni, idealną pogodę przez cały rok i dobre warunki wiatrowe – czyli wszystko to, czego potrzebuje windsurfer.

Z innych zagranicznych spotów popularnością cieszą się także Bodrum i Alacati (Turcja), Rodos, Kos i Karpatos (Grecja) czy też bardziej egzotyczne miejsca jak Bonaire czy Mauritius.

Większość wyjazdów na wspomniane wcześniej spoty oferują nasze polskie szkoły windsurfingowe –  organizując grupy szkoleniowe z polskim instruktorem bądź wyjazdy indywidualne.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz