Historyczne miasto jak nowe

sierpien Image Banner 750 x 100

Biały, monumentalny zamek górujący nad miastem, szeroki podjazd z bruku, uliczki z odnawianymi kamienicami, historyczne kościoły i … podziemna trasa turystyczna z makietami miastami i widowiskiem upamiętniającym jego spalenie. Gdzie znajdziemy to wszystko? Na wschodzie naszego kraju.

Zatrzymaj się w Lublinie

Lublin, miasto, które od kilku lat się odradza. Dzięki inwestycjom i zaangażowaniu lokalnych władz, z miesiąca na miesiąc się zmienia, a turystów przybywa wraz z kolejnymi odnawianymi kamienicami i zaułkami. Nie ma jednak problemów z noclegami, bo rezerwując pokój w Hotelu Lwów http://www.hotel-lwow.pl/, położonym w centrum miasta, możemy mieć pewność, że po całym dniu zwiedzania będziemy mogli dobrze wypocząć. A to ważne, bo miejsc, które warto zobaczyć w Lublinie jest bardzo dużo.

Poza wspomnianym już Zamkiem Lubelskim i trasą podziemną, która rozpoczyna się w Trybunale Koronnym znajdującym się na Rynku, mamy także możliwość obejrzenia obiektów sakralnych, takich jak Archikatedra św.św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, Kościół Św. Michała Archanioła, Cerkiew w skansenie czy starych macew na cmentarzu żydowskim. Spacerując po Lublinie nie sposób nie przejść obok Bramy Krakowskiej czy Grodzkiej czy Wieży Trinitarskiej. Zainteresowani okresem II Wojny Światowej powinni także zajrzeć na Majdanek. Bo chociaż spacer po byłym obozie koncentracyjnym wiąże się z dużym ładunkiem emocji, to jednak jest ważny dla pamięci o tych, którzy stali się ofiarami zbrodniczej polityki.

Coś na ząb

Dla osób, które bardziej cenią sobie rozrywki towarzyskie co wieczór swoje drzwi otwierają liczne puby i restauracje, w których skosztować można lokalnego piwa czy dobrych pierogów. Spacerując po mieście warto też posmakować cebularzy, których nie znajdziemy w żadnym innym mieście Polski. Aby zrobić zakupy warto wybrać się na jedną z głównych ulic miasta – Krakowskie Przedmieście.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz