Co robić w górach, gdy nie ma śniegu?

sierpien Image Banner 750 x 100

Plan na ferie zimowe w Polsce? Oczywiście, narty w górach. Plany komplikują się, jeżeli mamy wyjątkowo ciepłą zimę, a temperatury utrzymujące się powyżej zera uniemożliwiają funkcjonowanie nawet sztucznie naśnieżanych stoków. Dla zapalonych narciarzy to oczywiście tragedia, ale dla miłośników wczasów w górach – niekoniecznie. Jak spędzać zimowy urlop w górach, kiedy nie ma śniegu?

Wbrew pozorom brak zimowej aury w górach nie oznacza martwego sezonu – przekonuje ekspert z Borowego Dworu. To prawda, turystów jest mniej niż zazwyczaj, za to ci, którzy zdecydują się przyjechać, cenią sobie niespotykany normalnie o tej porze spokój i możliwość autentycznego przeżywania gór. Gdzie kierują swoje kroki?

Zwiedzanie Podhala

Łagodna zima to rewelacyjna okazja do przemierzania łatwiejszych szlaków górskich. Temperatura lekko powyżej zera i brak opadów zapewniają komfort marszu, a brak tłumów na szlaku tylko potęguje przyjemność. Należy oczywiście pamiętać o ewentualności załamań pogody, dlatego zachęcamy wyłącznie do wybierania krótszych i bezpieczniejszych tras.

Mniejsza ilość zwiedzających zachęca również do odwiedzania ważniejszych ośrodków tego regionu. Poznawanie zabytków historycznych i sakralnych Nowego Targu (średniowieczne kościoły pod wezwaniem św. Anny i św. Katarzyny) czy Zakopanego jest znacznie przyjemniejsze teraz, kiedy nie musimy przedzierać się przez tłumy. Nic też nie stoi na przeszkodzie małym wypadom na Słowację.

Zimowa regeneracja sił  w górach

Nie samą wędrówką człowiek żyje, toteż ważne jest, aby interesujące rozrywki znajdowały się również niedaleko miejsca zakwaterowania. Niektóre ośrodki wypoczynkowe, jak np. Borowy Dwór oferują swoim gościom pakiety z dostępem do SPA i możliwość korzystania z rozmaitych rozrywek. Podhale jest również miejscem występowania wód termalnych, które dobrze zagospodarowane stanowią niesamowitą i cenioną atrakcję nie tylko dla turystów.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz