Autem przez Warmię i Mazury

sierpien Image Banner 750 x 100

Warmia i Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów kraju. Dzika przyroda, a także ciekawe zbytki sprawiają, że jest to obowiązkowy punk na mapie każdego turysty. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli nacieszyć się wszystkimi urokami tego wyjątkowego miejsca, jest wybranie się w podróż własnym autem.

Podróż samochodem przez Mazury to doskonała okazja, żeby bez pośpiechu docenić wszystkie piękne, urokliwe miejsca tego regionu. Wystarczą dwa dni, aby odwiedzić wiele interesujących miejscowości. Na trasie wyprawy warto umieścić Dąbrówno, w którym znajdują się ciekawe ruiny zamku krzyżackiego pochodzące z XIV wieku, a także XIV-wieczny kościół parafialny. Miejscowość położona jest w pobliżu Welskiego Parku Krajobrazowego stworzonego w celu ochrony unikalnych walorów przyrodniczych, historycznych oraz kulturowych tego regionu.

W okolicy warto odwiedzić przede wszystkim Lidzbark – miasto położone w przepięknym otoczeniu, które zasługuje na uwagę również dzięki ciekawym zabytkom. W tej miejscowości można obejrzeć między innymi zabytkową zabudowę Starego Miasta, a także interesujące kościoły i spichlerz zbożowy z XIX wieku. Miasto jest położone nad rzeką Wel oraz Jeziorem Lidzbarskim. W niedużej odległości od Lidzbarku znajduje się Gutowo, gdzie na turystów czekają pozostałości po średniowiecznym grodzisku. Osoby, które nie są zainteresowane zwiedzaniem mogą zdecydować się na spędzenie czasu nad jednym z pięknych jezior, które są położone w okolicy. Mazury to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku i uprawiania różnych sportów wodnych, dlatego warto skorzystać z okazji. Dobrym pomysłem może być także zamienienie samochodu na rower i krótka wycieczka po wyjątkowo pięknej okolicy.

Przed wyruszeniem na Mazury warto dokładnie zaplanować trasę wyprawy. Należy również zatroszczyć się o właściwy stan techniczny samochodu. Dzięki temu uda się uniknąć nieprzyjemnych awarii, które mogą zepsuć wyjazd. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się także rejestratory jazdy. Niestety wypadek na drodze może zdarzyć się praktycznie w każdej chwili, dlatego warto przygotować się również na taką sytuację.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz