5 pomysłów na romantyczny weekend w Krakowie

sierpien Image Banner 750 x 100

Planujesz romantyczny weekend? Kraków to idealne miejsce na wypad we dwoje. Urokliwe Stare Miasto z wąskimi, brukowanymi uliczkami, otoczony zabytkowymi, kolorowymi kamieniczkami – to wymarzone miejsce na spacer. Górujący nad miastem, nocą majestatycznie oświetlony Wawel wraz z zakolem Wisły to kolejny punkt na mapie miasta, chętnie odwiedzany przez zakochanych. Jednak Kraków to nie tylko ścisłe centrum, ale także doskonała baza wypadowa, by zakosztować okolicznych atrakcji. To co? Widzimy się w Krakowie?

Nocny spacer uliczkami Starego Miasta

Starówka to obowiązkowy punkt na trasie zwiedzania. Nocny spacer uliczkami Starego Miasta to nie lada gratka. Pięknie oświetlone zabytkowe kamienice, podświetlone Sukiennice, klimatyczna iluminacja Kościoła Mariackiego – robią ogromne wrażenie. Kraków po zmierzchu odsłania przed turystami zupełnie inne oblicze. Zmęczeni kluczeniem wśród wąskich, zabytkowych, brukowanych uliczek? Przysiądźcie w jednej z licznych mieszczących się przy Rynku restauracji czy knajpce, by przy lampce wina rozkoszować się swoją obecnością i romantycznym widokiem na miasto. Może skusicie się na specjały lokalnej kuchni – nie brakuje tu miejsc, gdzie zakosztować można prawdziwych smakołyków. Posileni udajcie się w kierunku Wawelu i zakola Wisły – nocą zamek wygląda naprawdę majestatycznie.

Parostatkiem piękny rejs…

W ciepły, słoneczny dzień wybierzcie się na rejs Wisłą. Z pokładu, wolno sunącego statku, będziecie mieli okazję obserwować miasto z zupełnie innej perspektywy. Możecie wybrać spośród standardowego, jednogodzinnego rejsu po okolicy bądź zdecydować się na dłużą randkę i udać się na wycieczkę statkiem do Tyńca – Opactwa Benedyktyńskiego, starego klasztoru, urokliwie, malowniczo położonego na wzgórzu.

Podziemne zwiedzanie

Żądni wrażeń? Zaledwie 30 minut jazdy od centrum Krakowa mieści się zabytkowa kopalnia soli w Wieliczce – to fenomen na skalę światową. Kopalnia wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Turystom oferowanych jest kilka tras zwiedzania, w tym najpopularniejsza – turystyczna oraz dostarczająca przeżyć – ekstremalna trasa górnicza. Wizyta w kopalni dostarcza niesamowitych wrażeń – zwłaszcza pobyt w Kaplicy Świętej Kingi, największej na świecie podziemnej kaplicy, gdzie posadzka została wykuta w solnej skale, a zwisające ze sklepienia okazałe żyrandole, z solnych kryształów.

Nowa Huta – 100% normy!

Nowa Huta – miała być idealnym socjalistycznym miastem. Od początku budowana dla ludu pracującego, spełniała w 100% założenia socrealistycznych idei – politycznych, ekonomicznych i laickich. Sztandarowa budowa PRL do dziś stanowi nie lada gratkę dla miłośników tej epoki. Wspominający z nostalgią PRL, a także ci, którzy ten okres historii znają wyłącznie z kroniki filmowej bądź opowieści rodziców – mogą wybrać się na specjalną wycieczkę. Wszystko jest zorganizowane. Wsiadacie do trabanta i dajecie się porwać w podróż w czasie, która kończy się tradycyjną lufą i galaretą w restauracji „Stylowa” – prawdziwym relikcie epoki. Sprawdzicie koniecznie jak smakował PRL!

Luksusowy apartament

Jeśli planujesz romantyczny weekend we dwoje, koniecznie zadbaj o odpowiedni hotel. Najwyższej jakości obsługę i zakwaterowanie zapewni Wam Pałac Bonerowski – 5-cio gwiazdkowy hotel, zlokalizowany tuż przy krakowskim rynku. Stylowe, przestronne wnętrza, urządzone w stylu eklektycznym – to najlepsze miejsce na romantyczny pobyt. W tym hotelu każdy detal został dobrany z największą uwagą, by podkreślić historię tego miejsca, a gościom zapewnić luksusowy i komfortowy pobyt. Pałac Bonerowski to połączenie tradycji, stylu i nowoczesnych rozwiązań. Doskonałe dania kuchni staropolskiej serwuje hotelowa restauracji. Zakosztuj prawdziwego luksusu!

Szczegóły oferty i aktualne promocje dostępne na stronie hotelu: www.palacbonerowski.pl

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz