3 powody, dla których warto spędzić wakacje w Sharm el Sheikh

sierpien Image Banner 750 x 100

Jeżeli zbliża się termin Twojego urlopu, a Ty ciągle nie wiesz, gdzie zamierzasz go spędzić, warto rozważyć wycieczkę do Sharm el Sheikh. Ten egipski kurort od wielu lat zachwyca turystów szukających egzotyki za rozsądną cenę oraz wysokiej jakości usług hotelarskich, dla wielu osób stając się oazą wakacyjnej zabawy.

Egzotyczna odskocznia od codzienności

Wakacje last minute w Sharm el Sheikh to doskonała okazja na zapoznanie się z egzotyczną kulturą tego miejsca oraz relaks w otoczeniu palm rosnących nad brzegiem ciepłego Morza Czerwonego. Przepiękne rafy koralowe ciągnące się wzdłuż wybrzeża zachęcają do wzięcia udziału w kursie nurkowania, podczas którego można z bliska podziwiać egzotyczne ryby oraz inne morskie zwierzęta. Po kąpieli warto zrelaksować się na piaszczystej plaży lub biorąc udział w jednym z wieczorów tematycznych, podczas których można posłuchać egipskiej muzyki na żywo lub wziąć udział w kursie tańca brzuch pod okiem doświadczonych instruktorek.

Doskonała jakość hoteli

Sharm el Sheikh to nowoczesny kurort, w którym swoje ośrodki otwiera wiele międzynarodowych sieci hotelarskich znanych z wysokiej jakości usług. Dzięki dużej konkurencji można zarezerwować wycieczkę last minute w rozsądnej cenie w jednym z luksusowych hoteli, w których do dyspozycji gości są baseny, mini aquaparki z kolorowymi zjeżdżalniami, sauna oraz prywatna siłownia. Restauracje prowadzone przez wykwalifikowanych szefów kuchni proponują dania europejskie, ale także duży wybór egipskich przysmaków, takich jak falafel, czyli kotlecik usmażony z ziarna cieciorki, oddawany z pikantnym sosem harissa, oraz egzotycznych owoców jak świeża karambola. Bogaty program animacji dla najmłodszych sprawia, że Sharm el Sheikh jest chętnie wybierany na wakacje przez rodziny podróżujące z dziećmi w każdym wieku.

Pasjonujące wycieczki fakultatywne

Sharm el Sheikh to nie tylko piękne plaże i ekskluzywne kurorty, ale także moc atrakcji podczas wycieczek fakultatywnych. Wielbiciele mocnych wrażeń powinni wybrać się na adventure safari, czyli przejażdżkę quadem po Pustyni Mandar, połączoną z wizytą w tradycyjnej wiosce beduińskiej oraz jazdą na grzbiecie wielbłąda. Z kolei amatorzy zabytków i kultury starożytnej docenią możliwość zwiedzenia biblijnej Góry Mojżesza oraz klasztoru św. Katarzyny. Rodziny z dziećmi powinny wybrać się na rejs łodzią ze szklanym dnem, przez które można podziwiać podwodny świat Morza Czerwonego bez konieczności nurkowania.

sierpien Image Banner 750 x 100 1

Dodaj komentarz